KDH získalo v eurovoľbách druhý najväčší počet hlasov vo svojej histórii

Kresťanskodemokratické hnutie vyjadruje úprimnú vďaku všetkým voličom, ktorí hnutiu v eurovoľbách prejavili svoju dôveru 105 602 hlasmi. KDH dosiahlo historicky druhý najlepší výsledok, čo sa týka zisku počtu hlasov v eurovoľbách. Pre kresťanských demokratov je to obrovský záväzok spoločne so znovuzvolenou europoslankyňou KDH Miriam Lexmann pokračovať naplno v práci na slovenskej a európskej pôde.

,,Aj touto cestou chcem poďakovať a oceniť všetkých kandidátov KDH za ich odhodlanie a prácu počas tejto náročnej kampane, ktorá sa odohrávala v tieni atentátu a situácii neustále sa prehlbujúcej politickej i spoločenskej polarizácie. Ustáli sme to, po celý čas sme komunikovali konštruktívne a získali výsledok, ktorý je pozitívny z hľadiska celkového počtu hlasov, hoci sa to neodzrkadlilo na počte mandátov, uviedol líder KDH Milan MAJERSKÝ.

KDH vo voľbách do Európskeho parlamentu potvrdilo svoju pozíciu plnoformátovej strany, ktorá je prítomná na miestnej, regionálnej, národnej i európskej úrovni.

,,S veľkou vďakou a pokorou vstupujem do môjho ďalšieho mandátu v Európskom parlamente. S rovnakým odhodlaním sa budem usilovať o hodnotovú politiku pre dobro všetkých občanov aj naďalej. Výsledok eurovolieb na Slovensku považujem skôr za odzrkadlenie domácich problémov než európskych otázok. KDH je pritom jedinou alternatívou voči Smeru i PS, ktorí na európskej úrovni v mnohých zásadných otázkach hlasujú rovnako. Občania si prajú prehodnotenie týchto európskych politík, a to predovšetkým v ekonomickej a hospodárskej oblasti, vrátane Green Dealu, čo je dlhodobou líniou KDH. Tak to presadzujeme aj v najsilnejšej a víťaznej politickej skupine európskych ľudovcov, vyhlásila zvolená europoslankyňa za KDH Miriam LEXMANN.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*