Koaliční poslanci sa otočili chrbtom mladým, seniorom a zdravotným sestrám, keď nezahlasovali za návrhy KDH 

KDH na aktuálnu schôdzu NR SR predložilo návrh na pomoc pracujúcim mladým ľuďom a seniorom, aby im ostalo vo vrecku viac peňazí a náborový príspevok pre absolventov zdravotníckych škôl, aby sa zastabilizoval už teraz kolabujúci systém. Vládna koalícia návrhy z dielne KDH nepodporila a otočila sa tak chrbtom mladým študentom, seniorom a zdravotným sestrám i pacientom na Slovensku. Reaguje KDH na svoje neschválené návrhy zákonov. 

,,V parlamente rozhodne nerezignujeme. Pravidlá umožňujú po polroku podať rovnaký návrh a ja sa pokúsim o zmenu súčasného stavu. Toto opatrenie ponechá študentom a dôchodcom vo vrecku viac peňazí z vyplácanej odmeny za vykonanú prácu a zároveň zatraktívniť angažovanie týchto skupín obyvateľov pre zamestnávateľov je našou prioritou. A sociálna poisťovňa by nemusela zaznamenať žiaden výpadok, lebo študentov a dôchodcov by si takto privyrábalo viac ako dnes,“ vysvetľuje poslanec KDH Jozef HAJKO.

Poslanca KDH Františka MAJERSKÉHO mrzí, ,,že sa koaliční poslanci otočili chrbtom viac ako 173 – tisícom mladým ľudí a seniorom, ktorí si privyrábajú a nechcú im dopriať, aby mali na konci mesiaca viac peňazí. Navrhovali sme zvýšenie odvodovej odpočítateľnej položky z 200 na 350 eur, čím by sme pomohli aj zamestnávateľom so sezónnymi prácami a zabránilo by sa tak aj čiernej ekonomike.“

Schválením náborového príspevku pre absolventky zdravotníckych škôl, ktorý bol ďalším návrhom KDH, by sme získali viac sestier do nemocníc a udržali ich na Slovensku. 

,,Nedostatok sestier je alarmujúci pre slovenské zdravotníctvo a dostáva ho do kolien, pričom náš návrh by bol najrýchlejším riešením v tomto okamihu, čo by sa dalo urobiť. Ministerka Dolinková nepredstavila žiadne riešenie a vládna koalícia odmietla aj to naše, ktoré by signifikantne pomohlo s dlhodobým nedostatkom sestier a ich vysokým vekom. Vládu zjavne alarmujúca situácia v slovenskom zdravotníctve nezaujíma,“ uzatvára poslanec KDH Peter STACHURA.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*