Kuvičie hlasy sa nenaplnili, návšteva pápeža bola prvotriedna

Kuvičie hlasy tých, ktorí vopred znevažovali návštevu pápeža a nepripravenosť Slovenska na ňu, sa nenaplnili. Majme odvahu poďakovať organizátorom i politickým oponentom za to, že naša krajina zažila v čase napätia dni pokoja a nádeje aj vďaka prvotriednej organizácii pápežovej cesty. Vyhlásil to predseda KDH Milan Majerský. 

Vďaka patrí každému, kto na akejkoľvek úrovni prispel k príprave a špičkovej organizácii návštevy Svätého Otca. Tieto dni boli aj demonštráciou toho, že na Slovensku sa dokážeme spojiť, zabudnúť na žabomyšie vojny a urobiť veľké veci pre dobro národa,“ podčiarkol Majerský

Za dôstojnú prípravu a organizáciu pápežskej návštevy na Slovensku podľa neho patrí poďakovanie Prezidentskému palácu, Úradu vlády SR, Konferencii biskupov Slovenska, jednotlivým diecézam, ako aj bezpečnostným zložkám, miestnym a regionálnym samosprávam, technickým zložkám i stovkám dobrovoľníkov. Oceniť treba aj súčinnosť všetkých organizačných článkov. „Keď sa nedarí, vie spoločnosť okamžite pokarhať. Keď sa však niečo podarí, neraz zabúdame poďakovať. Takto medzinárodne úspešne zorganizovaná akcia sa však neudiala sama a patrí za ňu veľká vďaka všetkým zodpovedným,“ uviedol Majerský. 

Líder kresťanských demokratov sa zároveň vrátil k výzve na dni pokoja namiesto napätia, ktorú KDH k návšteve pápeža Františka adresovalo politickým predstaviteľom na Slovensku. „Ďakujeme politickým predstaviteľom, vrátane viacerých lídrov politických strán, že sa pridali k našej výzve a v takom významnom okamihu sa dokázali zjednotiť, povýšiť dobro národa nad súboj a dopriať Slovensku dni dialógu a pokoja. Želajme si, aby sme dokázali nadviazať na konštruktívny tón pri ďalších výzvach, ktoré Slovensko čakajú,“ zdôraznil Majerský. 


Ako doplnil, pápež síce odletel, no jeho odkaz zostáva živý. „Bez ohľadu na to, aké náročné celospoločenské skúšky sú pred nami, vieme, že môžeme, ba dokonca musíme hľadať riešenia namiesto sporov a byť ľuďmi, ktorí vidia ďalej ako len po koniec dnešného dňa, svojej ulice, presvedčenia či štátu,“ uzavrel predseda KDH. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*