Liberalizácia železničnej dopravy končí fiaskom, ministerstvo rieši súťaže nekompetentne

KDH s rozčarovaním sleduje zlyhania ministerstva dopravy pri liberalizácii železničnej osobnej dopravy. Je to dôsledok zle nastavených súťažných podmienok, ktoré sú prejavom neodbornosti a vyznievajú ako úmysel neotvárať dopravu iným dopravcom, upozorňuje podpredseda KDH Igor Janckulík. Reaguje tým na zrušenie súťaže na prevádzku železničnej trate Bratislava – Komárno ministerstvom dopravy.   

KDH dlhodobo upozorňuje, že nie je možné liberalizovať krátke úseky tratí bez celosieťovej koncepcie. Dôkazom toho, že sa tak deje, je ignorovanie práve zrušených súťaží zo strany etablovaných dopravcov.

Skončilo to tak, ako sa očakávalo, teda fiaskom. Vyzývam ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, aby v budúcnosti nastavil súťažné podmienky v procese liberalizácie železničnej osobnej dopravy profesionálne a s cieľom zabezpečiť kvalitné dopravné služby pre občanov. Ak férovú súťaž dopravcov neberie vážne, nech neplytvá časom svojich kolegov, uchádzačov z radov dopravcov a cestujúcej verejnosti,“ apeluje Janckulík.   

Igor Janckulík – podpredseda KDH

V prípade skutočného záujmu o férové otvorenie železničnej osobnej dopravy aj pre iných dopravcov ponúka KDH odbornú pomoc s cieľom poskytnúť ľuďom kvalitnú službu.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*