Liberalizácia železničnej dopravy končí fiaskom, ministerstvo rieši súťaže nekompetentne

KDH s rozčarovaním sleduje zlyhania ministerstva dopravy pri liberalizácii železničnej osobnej dopravy. Je to dôsledok zle nastavených súťažných podmienok, ktoré sú prejavom neodbornosti a vyznievajú ako úmysel neotvárať dopravu iným dopravcom, upozorňuje podpredseda KDH Igor Janckulík. Reaguje tým na zrušenie súťaže na prevádzku železničnej trate Bratislava – Komárno ministerstvom dopravy.   

KDH dlhodobo upozorňuje, že nie je možné liberalizovať krátke úseky tratí bez celosieťovej koncepcie. Dôkazom toho, že sa tak deje, je ignorovanie práve zrušených súťaží zo strany etablovaných dopravcov.

Skončilo to tak, ako sa očakávalo, teda fiaskom. Vyzývam ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, aby v budúcnosti nastavil súťažné podmienky v procese liberalizácie železničnej osobnej dopravy profesionálne a s cieľom zabezpečiť kvalitné dopravné služby pre občanov. Ak férovú súťaž dopravcov neberie vážne, nech neplytvá časom svojich kolegov, uchádzačov z radov dopravcov a cestujúcej verejnosti,“ apeluje Janckulík.   

Igor Janckulík – podpredseda KDH

V prípade skutočného záujmu o férové otvorenie železničnej osobnej dopravy aj pre iných dopravcov ponúka KDH odbornú pomoc s cieľom poskytnúť ľuďom kvalitnú službu.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.