Lídrom KDH bude počas nasledujúcich štyroch rokov Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude počas nasledujúcich štyroch rokov poslanec NR SR a prešovský župan Milan Majerský. Novozvolený predseda Majerský získal 225 hlasov a jeho protikandidát Ivan Šimko 16 hlasov od delegátov snemu. Poslanci NR SR Marián Čaučík a Igor Janckulík zostávajú vo funkciách podpredsedov a k nim sa pridáva nový podpredseda hnutia Viliam Karas. Rozhodol o tom celoslovenský snem KDH v Žiline.

,,Keď sme pred štyrmi rokmi s mojím tímom získali dôveru viesť KDH, prezvali sme veľký záväzok vrátiť stranu späť do NR SR. Dnes, po ťažkých rokoch tvrdej práce, obetavej snahy a nezlomnosti veľkého množstva ľudí, je tento záväzok naplnený. Sme späť tam, kde KDH ako najstaršia ponovembrová politická strana na Slovensku patrí a chceme ísť ďalej. Sme odhodlaní ísť do ťažkých zápasov v prospech ľudí na Slovensku,“ vyhlásil pri zvolení predseda KDH Milan Majerský.

Ďalšími členmi predsedníctva KDH budú Martina Holečková, ktorá sa automaticky stáva členkou predsedníctva z funkcie predsedníčky poslaneckého klubu KDH a šestica ďalších členov:

Tomáš Merašický (poslanec mesta Partizánke), Martin Šmilňák (poslanec NR SR za KDH), Monika Kolejáková (lekárka) a Jozef Hajko (poslanec NR SR za KDH a ekonomický expert hnutia) ostávajú členmi vedenia aj na ďalšie štyri roky. Ján Horecký (poslanec NR SR za KDH a exminister školstva) a Lucia Gurbaľová (predsedníčka KDH v Košickom kraji a viceprimátorka mesta Košice) sú novozvolenými členmi predsedníctva KDH.  

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*