Lídrom KDH do volieb bude Milan Majerský, hnutie ukázalo viaceré známe posily

KDH je pripravené prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aby sa ľudia po dvoch vládach Smeru a jednej vláde OĽaNO mali konečne lepšie, lebo si to zaslúžia. A prichádzame s ponukou ako jasná voľba pre konzervatívneho a kresťansko-demokratického voliča. Po rokovaní celoslovenskej rady KDH v Liptovskej Osade to vyhlásil predseda hnutia Milan Majerský, ktorý ho zároveň povedie do volieb ako jednotka na kandidátke.

Rada KDH dnes rozhodla aj o zvyšných kandidátoch, dvojkou bude ekonomický expert a člen vedenia Jozef  Hajko, trojkou nitrianska vicežupanka a členka vedenia Martina Holečková, ktorá sa venuje sociálnej a rodinnej politike.

Kandidátkou vysielame signál, že témy životnej úrovne, boja so zdražovaním, ekonomiky i sociálnych vecí a rodiny budú volebnou prioritou spolu so zdravotníctvom a vzdelávaním,“ uviedol Milan Majerský. Zdravotníctvo hneď v prvej desiatke reprezentujú dvaja lekári – expert Peter Stachura a členka vedenia Monika Kolejáková, ktorí budú kandidovať s číslom sedem a osem. Tvárami vzdelávania hneď na začiatku kandidačnej listiny budú expert KDH na školstvo a člen predsedníctva Martin Šmilňák ako deviatka, nová posila hnutia – exminister školstva Ján Horecký ako jedenástka a vysokoškolský profesor a právnik Marek Šmid ako štrnástka.

Podpredsedovia KDH Marián Čaučík, Igor JanckulíkTomáš Merašický obsadia štvrté až šieste miesto. Prvú desiatku uzatvára generálny manažér hnutia Marek Michalčík.

Jedna z najvýraznejších osobností ponovembrového politického a spoločenského života František Mikloško, ktorý nedávno ohlásil vstup na kandidátku KDH, kandiduje s číslom 12. Kandidátku uzatvára s číslom 150 prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský.

Na kandidačnej listine KDH nechýbajú ďalšie silné osobnosti politického a spoločenského života – medzi nimi expertka KDH na sociálnu, rodinnú politiku a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím Anna Laurinec Šmehilová, konzervatívni lídri Branislav Škripek, Martin Štuk a Richard Kráľovič či bývalí hokejoví reprezentanti a miestni poslanci Juraj Mikúš a Dávid Skokan.

„,Kandidačná listina KDH jednoznačne potvrdzuje, že do volieb ideme vo výbornej kondícii, s celým radom odborníkov na riešenia akútnych i dlhodobých problémov ľudí vo všetkých kútoch Slovenska a s ponukou, ktorá konzervatívnemu a kresťansko-demokratickému voličovi umožňuje mať v parlamente silné zastúpenie. Túto personálnu ponuku už o týždeň doplníme o kvalitný program, ktorý umožní, aby sa ľudia na Slovensku mohli mať lepšie,“ uzavrel líder kresťanských demokratov Milan Majerský.

Volebný program ukáže KDH v sobotu 24. júna verejným programovým predstavením v Jasnej na Liptove.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*