Ľudia na Slovensku živoria a vláda na nich kašle 

Prieskum spoločnosti Intrum o aktuálnej finančnej situácii ukázal, že väčšina Slovákov živorí a zároveň polovica Slovákov tvrdí, že zvažuje nájsť si bočný zdroj príjmu alebo druhú prácu. KDH preto vyzýva vládu, aby na najbližšom rokovaní vlády začala riešiť problémy ľudí, ktorí sú najviac ohrození chudobou a to najmä jednorodičovské domácnosti a rodiny s viacerými deťmi. 

,,Doteraz pre Roberta Fica a jeho partiu bolo najvyššou prioritou ovládnuť bezpečnostné zložky v krajine a vyriešiť beztrestnosť pre seba a svojich kamarátov. Myslím si, že už je na čase začať sa konečne venovať problémom bežných ľudí. Najviac ohrozené chudobou sú jednorodičovské domácnosti, rodiny s viacerými deťmi a jednoosobové domácnosti seniorov. Vláda od začiatku svojho mandátu tieto skupiny ľudí prehliada a nepredstavila pre nich žiadnu adresnú pomoc. Dúfam, že aspoň tieto alarmujúce čísla z výskumu otvoria vláde oči a začne pre ľudí ohrozených chudobou konečne niečo robiť,” hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a odborníčka na sociálnu oblasť Martina HOLEČKOVÁ. 

Holečková zároveň upozorňuje, že napäté rozpočty domácností majú priamy vplyv na duševné zdravie občanov. ,,Na celom svete zažívame epidémiu duševných chorôb a práve nedostatok peňazí vyvoláva v ľuďoch ohrozených chudobou stres a neistotu. Vláda musí začať konečne konať a prestať od tohto problému odpútavať pozornosť. Problémy ohrozených chudobou už nepočkajú,” dodáva Holečková.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*