Menovanie Kotlára za splnomocnenca pre vyšetrovanie covidu považuje KDH za nepodarený vtip

Vláda SR dnes schválila štatút komisie pre vyšetrovanie pandémie COVID-19 a za splnomocnenca pre vyšetrovanie pandémie vymenovala poslanca Národnej rady SR Petra Kotlára. KDH menovanie pána Kotlára do tejto funkcie považuje za nepodarený vtip a hnutie sa reálne zamýšľa, či túto informáciu myslí vláda skutočne vážne.

,,Počas prvej najťažšej vlny som mal na ministerstve zdravotníctva na starosti krízové riadenie nemocníc. Chcem len pripomenúť, že do roku 2020 bola krajina na tento typ krízy absolútne nepripravená. Slovensko nemalo žiaden plán, ako pandémiu riešiť. Doslova na kolene sa vyvíjal softvér na monitoring kapacity nemocníc, aby sme vedeli umiestňovať ťažko chorých pacientov na ventilátore. Na kolene, za pomoci armády a operačného strediska záchraniek, sme zaviedli systém na presuny ventilovaných pacientov po celej krajine. Viem teda, čo je manažment pandémie, teda jej krízová časť. Samozrejme, že by sme dnes mnohé veci robili inak, ale v roku 2020, v nepripravenej krajine sme spravili pre pacientov maximum,“ vysvetľuje poslanec KDH Peter STACHURA.

Nový splnomocnenec podľa KDH nespĺňa odborné ani morálne požiadavky na to, aby vyšetroval predchádzajúcu pandémiu. Pána Kotlára nemožno označiť v skratke iným slovom ako konšpirátor. Za otravy človeka považuje okrem iného napríklad sieť 5G, či  Svetovú zdravotnícku organizáciu, ktorá koordinuje zdravotné politiky po celom svete za účelom „prežitia“ ľudstva, hodnotí ako kriminálnu organizáciu, ktorá pácha trestné činy.

„Neviem, kde bol cez pandémiu pán Kotlár, ale my sme s kolegami zachraňovali dusiacich sa pacientov v sanitkách, kde nám dochádzal kyslík. Počítali sme rúška, ktoré sme mali na prídel, aby sme sa mohli ako tak chrániť. Doma sme si vyrábali ochranné štíty. A kým neprišlo očkovanie, naši kolegovia záchranári sa od pacientov nakazili a zaplatili tou najvyššou cenou – svojim životom. Čo by záchranári vtedy dali za respirátor, či za vakcínu. V nemocniciach a v sanitkách boli cez COVID skutoční hrdinovia. Nie takíto pseudohrdinovia, ktorí huckali ľudí porušovať opatrenia, nedať sa očkovať a dnes idú vyšetrovať, čo sa ako robilo,“ reaguje poslanec KDH František MAJERSKÝ.

KDH súhlasí s tým, že je potrebné sa ku pandémii vrátiť a vyvodiť z nej závery, no tie majú smerovať hlavne do budúcnosti a majú pripraviť Slovensko na krízové situácie podobného druhu. ,,Očakávame, že nové vedenie ministerstva zdravotníctva, ale aj samotná vláda, jasne zadefinuje celý krízový manažment prípadnej pandémie, či iných mimoriadnych udalostí, zemetrasení či ozbrojených konfliktov,“ upozorňuje STACHURA.

Konkrétne opatrenia očakáva KDH od novej vlády aj prípadných kompetentných splnomocnencov. ,,Slovensko nepotrebuje na vyšetrovanie pandémie pána Kotlára, ktorý ide skúmať prítomnosť nanočastíc, či mikročipov vo vakcínach. Slovensko potrebuje rozbor pandémie a poučenie sa z nej, aby bolo čo najdôkladnejšie pripravené na nové krízy a nové výzva pri ochrane obyvateľstva,“ uzatvára František MAJERSKÝ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*