Minister Naď musí vysvetliť nevýhodnosť nákupu obrnených vozidiel, vyzýva KDH

KDH vyzýva ministra obrany Jaroslava Naďa, aby vysvetlil medializované informácie ohľadom nevýhodnosti nákupu obrnených vozidiel, pri ktorom Slovensko platí o 120 miliónov eur viac, ako by muselo. Vyhlásilo to Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré zároveň vyzýva ministra obrany, že v prípade, ak nedokáže tieto informácie vysvetliť musí vyvodiť svoju osobnú politickú zodpovednosť.

,,Minister obrany garantoval, že verejná súťaž prinesie nižšiu cenu ako 3 milióny eur za kus, nakoniec však podpísal kontrakt za 4,6 milióna eur za kus, čo pri 76 kusoch obrnených vozidiel robí rozdiel viac ako 120 miliónov eur. Vyzývame preto ministra obrany, aby sa k tejto situácii postavil čelom, tieto nákupy objasnil a vysvetlil, prečo Slovensko platí o 120 milióna eur viac, ako by muselo,“ vysvetľuje podpredseda KDH Tomáš Merašický.

Kresťanskí demokrati pripomínajú, že práve nákup týchto vozidiel kritizoval minister Naď u svojho predchodcu a postavil si na tom svoju predvolebnú kampaň. Dopadlo to tak, že suma za jedno vozidlo je veľmi podobná tej, za ktorú sa chystal vozidlá kupovať exminister Gajdoš a minister Naď vtedy tvrdil, že je tam obrovská vata.

,,V Kresťanskodemokratickom hnutí si plne uvedomujeme dôležitosť ťažkej mechanizovanej brigády a trváme na plnení záväzkov, ktoré sme dali našim spojencom. No nemôže sa tak diať spôsobmi, ktoré vyvolávajú otázniky,“ dodáva Merašický.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*