Minister vnútra musí zasiahnuť a pripraviť sériu krokov na zamedzenie policajnej brutality

KDH vyzýva ministra vnútra, aby predložil sériu opatrení s cieľom zamedziť policajnej brutalite nielen na základe posledného medializovaného prípadu z Košíc, ale tak, aby k podobným prípadom už nedochádzalo. Kresťanskí demokrati  budú pozorne sledovať celý proces a dôsledky vyšetrovania a zároveň chcú otvoriť diskusiu naprieč politickým spektrom s cieľom nájsť riešenia na aktívnu pomoc a dôslednú prevenciu v oblasti psychického zdravia pre príslušníkov Policajného zboru SR.

,,V prípadoch policajného násilia na Slovensku ťahajú poškodené osoby dlhodobo za kratší koniec, preto nás v KDH zaujíma postup ministra vnútra SR a prezidenta Policajného zboru SR, nielen v poslednom medializovanom prípade, ale aj v rámci dlhodobého systémového zlepšenia stavu preventívy voči policajnej brutalite a šikane,” upozorňuje podpredseda KDH Viliam KARAS. 

KDH chce otvoriť odbornú diskusiu na tému pravidelných psychodiagnostických vyšetrení pre príslušníkov Policajného zboru, špecializovaných školení v oblasti komunikácie s obeťami týrania, sexuálneho násilia, obchodovania s bielým mäsom a lepšie podporné mechanizmy pre dobré psychické zdravie policajtov.

,,Na základe viacerých medializovaných prípadov môžeme konštatovať, že preventíva v oblasti kontroly psychického zdravia policajtov dlhodobo zlyháva. Psychologické testy spojené s pohovormi s odborníkmi nemusia v danom okamihu odhaliť agresivitu policajta. Osobnosť človeka sa vyvíja v čase a policajti vo výkone služby často čelia situáciám, ktoré môžu mať negatívny vplyv na ich psychické zdravie,” dopĺňa poslanec KDH František MAJERSKÝ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*