Na popud KDH rezort dopravy vytipuje úseky diaľnic a oslobodí ich od úhrady 

KDH víta rozhodnutie ministerstva dopravy oslobodiť vybrané úseky diaľnic od úhrady diaľničnej známky, keďže v tejto súvislosti poslanci KDH František Majerský a Milan Majerský pred časom oslovili ministra Ráža, aby rezort vytipoval takéto vhodné úseky po celom Slovensku. Reagujú kresťanskí demokrati na legislatívny zámer, o ktorom dnes informoval premiér Robert Fico.

,,Chcem sa poďakovať ministrovi Jozefovi Rážovi za promptné riešenie tejto problematiky, ďakujem za všetkých Popradčanov, ale aj ľudí v regiónoch. Našou úlohou je uľahčovať život ľuďom vo všetkých kútoch Slovenska,” hovorí poslanec KDH František MAJERSKÝ. 

Predseda KDH a župan Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský rovnako vnímal túto požiadavku od občanov. ,,Mnoho obyvateľov napríklad denne dochádza do práce na opačný koniec miest, ale inak necestujú po celom Slovensku. Úseky diaľnic kvôli úhrade nevyužívajú a tak zahlcujú dopravu v mestách, čo má rovnako negatívny dopad na životné prostredie. Preto som veľmi rád, že občania budú môcť využiť  bezplatne úseky diaľnic a uľahčí im to život,“ dodáva líder KDH Milan MAJERSKÝ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*