Na Zárubách osadia nový dvojkríž

Na krásnom vrchole Malých Karpát 1. septembra 2021 osadia úplne nový dvojkríž pri príležitosti 30. výročia tejto udalosti.   

,,Pri tomto okrúhlom výročí sme si chceli pripomenúť udalosť osadenia kríža. No pri niekoľkých obhliadkach sme zistili, že ho budeme musieť úplne vymeniť kvôli bezpečnosti turistov, ktorí sem chodia vo veľkých počtoch,“ vysvetľuje Rastislav Mráz, okresný predseda KDH a mestský poslanec. ,,Pozývame všetkých milovníkov prírody a Malých Karpát, dobrovoľníkov a členov KDH, aby sa k nám pridali,“ dodáva Mráz.

Pôvodný dvojkríž osadený v roku 1991

Pôvodný dvojkríž stál na tomto mieste už od 15. septembra 1991. Na pleciach ho vyniesli a následne osadili niekoľkí dobrovoľníci hlavne zo Smoleníc, Lošonca a z ďalších okolitých obcí. ,,Organizačne to zabezpečovali členovia klubu KDH Smolenice. Iniciátorom myšlienky bol vtedajší farár v Smoleniciach Miloslav Mrva, ktorý ho na vrchole aj posvätil. Výrobu kríža mal na starosti tesár Tapšík,“ uviedla Zuzana Bošňáková k histórii dvojkríža členka OC KDH Trnava. K demontovaniu pôvodného dvojkríža došlo 21. augusta 2021 za prítomnosti členov okresného centra KDH Trnava a dobrovoľníkov.

Demontáž pôvodného dvojkríža

Organizačné informácie:

Zraz tých, ktorí by chceli pomôcť s vynášaním a osádzaním kríža, bude na vrchole Zárub  o 9:30 hod. Kríž bude privezený po lesnej ceste zo strany Bukovej cca 400 m pod vrcholom. Následne bude o 12:00 hod. požehnanie kríža a sv. omša na vrchole Zárub. Všetkých zúčastnených čaká aj občerstvenie na zámockých lúkach v Smoleniciach pri turistickom chodníku z Vlčiarne na zámok od 14:00 hod.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*