Navrhujeme, aby sa nekrátil príspevok pri opatrovaní blízkej osoby 

KDH navrhuje, aby sa nekrátil príspevok na opatrovanie pri opatrovaní blízkej osoby. Na podporu má aktuálne nárok opatrovateľ, ktorého príjem je nižší ako 2-násobok sumy životného minima, od júla nižší ako 2,5-násobok. Kresťanskí demokrati preto na aktuálnu schôdzu predkladajú návrh zákona, ktorý by túto historickú krivdu odstránil. 

,,Najbližší príbuzní na seba preberajú bremeno, ktoré by mal znášať štát, pretože práve najslabším má štát ako prvým podať pomocnú ruku. Akékoľvek krátenie príspevku na opatrovanie preto považujem za neodôvodnené. Nekrátenie peňažného príspevku by tak výrazne pomohlo rodinám osôb so zdravotným postihnutím a zároveň by aj pomohlo zlepšiť postavenie opatrovateľov a oceniť ich prínos pre spoločnosť,“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a odborníčka na sociálnu oblasť Martina HOLEČKOVÁ. 

Podľa Holečkovej tiež ľudia na Slovensku zažívajú akútny problém s nedostatkom opatrovateľov. ,,Každý druhý človek, ktorý na Slovensku hľadá opatrovateľa ho má problém nájsť. Musíme urobiť všetko preto, aby sa o našich blízkych mal kto postarať. Momentálne sa však nezmyselne „trestajú“ ľudia, ktorí sa rozhodnú starať o svojich rodinných príslušníkov. Chcem veriť, že nám všetkým ide o lepší život ľudí na Slovensku a vládna koalícia tento návrh zákona nezmietne zo stola iba preto, lebo ho navrhol niekto z opozície,“ dodáva Holečková.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*