Nezávislé hodnotenie programov: KDH v líderskej pozícii

Kto chce riadiť krajinu, musí vedieť, ako. Testom kompetentnosti v kampaňovom súboji sú volebné programy strán. Kvalita a poctivosť, ako k nim jednotlivé strany pristúpili, totiž v mnohom vypovedajú, či sú pripravené riadiť jednotlivé rezorty a prevziať zodpovednosť za štát.

Veľkou pomôckou je nezávislé hodnotenie programov všetkých politických strán, ktoré v predošlých dňoch predstavili Inštitút ekonomických a spoločenských analýz (INESS), združenie VIA IURIS, Asociácia pre medzinárodné otázky (AMO) či združenie CitizenGO.

Podľa týchto hodnotení je v kľúčových oblastiach na líderskej pozícii Kresťanskodemokratické hnutie, ktorého program získal prvenstvo v rezorte školstva a v oblasti zdravotníctva, verejných financií či právneho štátu a boja proti korupcii je medzi tromi najlepšími. Vysoko hodnotený bol tiež v zahraničnopolitickej oblasti. Spomedzi všetkých strán je KDH ocenené aj ako najviac pro-life.

To, že nezávislí hodnotitelia určili program KDH ako jeden z najlepších, hovorí o pripravenosti riadiť Slovensko v krízových časoch. Zároveň ide o potvrdenie kvality širokého tímu odborníkov, ktorí v KDH program za jednotlivé oblasti pripravovali.   

KDH sa ako najskúsenejšia strana na domácej politickej scéne cielene sústredí na riešenie reálnych problémov, ktoré pozná zo skúseností tisícov svojich členov, stoviek svojich starostov a primátorov, lekárov, učiteľov, manažérov či pracovníkov v sociálnej oblasti. Nová energia generačne omladeného vedenia spojená so skúsenosťou starších ponúka kvalitný obsah. Hodnotenie programov potvrdzuje, že KDH vie, ako na to. 

Ak by ste program KDH chceli spoznať viac, nájdete ho na www.lepsie.sk.

KDH v týchto voľbách kandiduje s číslom 23.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*