Nitrianska krajská rada KDH zvolila kandidátku na županku 

Nitrianska krajská rada KDH jednohlasne zvolila kandidátku na predsedu VÚC. Stala sa ňou členka predsedníctva KDH a župná poslankyňa Martina Holečková. Kandidatúru na post predsedu kraja musí potvrdiť ešte celoslovenská rada KDH.

Cítime podporu obyvateľov v regióne, ktorí si žiadajú po viac ako 20 rokoch zmenu na poste župana. Ponúkame spoluprácu na tejto zmene nielen politickým stranám a kandidátom, ale aj nestraníkom a nezávislým,“ uviedol podpredseda KDH Tomáš Merašický, ktorý je v hnutí poverený prípravou spojených volieb. 

KDH bude podľa neho rokovania o ďalšej spolupráci iniciovať v najbližších dňoch. „Sme presvedčení, že Martina Holečková je kandidátka, ktorá v zápase o post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja dokáže uspieť,“ doplnil Merašický. 

V KDH, ktoré má 220 starostov a primátorov a takmer 3000 poslancov regionálnych, mestských a miestnych zastupiteľstiev, tak jednotlivé krajské rady nominovali spolu štyroch kandidátov na župana. Okrem Martiny Holečkovej v Nitre ide aj o možných kandidátov v Trenčíne, Žiline a Prešove. 

Krajská rada KDH v Trenčíne ako kandidáta na župana už skôr schválila krajského predsedu hnutia Petra Máťoša, v Žilinskom kraji zasa krajská rada za župana nominovala podpredsedu KDH a Žilinského samosprávneho kraja Igora Janckulíka. V Prešovskom kraji zvolila krajská rada ako kandidáta na predsedu VÚC súčasného župana a predsedu KDH Milana Majerského. Celoslovenská rada KDH bude o všetkých štyroch kandidátoch rozhodovať na konci februára. 

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.