Nitrianska krajská rada KDH zvolila kandidátku na županku 

Nitrianska krajská rada KDH jednohlasne zvolila kandidátku na predsedu VÚC. Stala sa ňou členka predsedníctva KDH a župná poslankyňa Martina Holečková. Kandidatúru na post predsedu kraja musí potvrdiť ešte celoslovenská rada KDH.

Cítime podporu obyvateľov v regióne, ktorí si žiadajú po viac ako 20 rokoch zmenu na poste župana. Ponúkame spoluprácu na tejto zmene nielen politickým stranám a kandidátom, ale aj nestraníkom a nezávislým,“ uviedol podpredseda KDH Tomáš Merašický, ktorý je v hnutí poverený prípravou spojených volieb. 

KDH bude podľa neho rokovania o ďalšej spolupráci iniciovať v najbližších dňoch. „Sme presvedčení, že Martina Holečková je kandidátka, ktorá v zápase o post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja dokáže uspieť,“ doplnil Merašický. 

V KDH, ktoré má 220 starostov a primátorov a takmer 3000 poslancov regionálnych, mestských a miestnych zastupiteľstiev, tak jednotlivé krajské rady nominovali spolu štyroch kandidátov na župana. Okrem Martiny Holečkovej v Nitre ide aj o možných kandidátov v Trenčíne, Žiline a Prešove. 

Krajská rada KDH v Trenčíne ako kandidáta na župana už skôr schválila krajského predsedu hnutia Petra Máťoša, v Žilinskom kraji zasa krajská rada za župana nominovala podpredsedu KDH a Žilinského samosprávneho kraja Igora Janckulíka. V Prešovskom kraji zvolila krajská rada ako kandidáta na predsedu VÚC súčasného župana a predsedu KDH Milana Majerského. Celoslovenská rada KDH bude o všetkých štyroch kandidátoch rozhodovať na konci februára. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*