Obchvat Tvrdošína nedostavajú načas, KDH na to upozorňovalo už v máji

KDH už v máji upozornilo na to, čo potvrdil aj včerajší kontrolný deň Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na stavbe úseku R3 Tvrdošín – Nižná. Rýchlostnú cestu nedostavajú podľa zmluvy do konca tohto roka, ale stavba sa predĺži a aj predraží. Podpredseda KDH Igor Janckulík vyzýva NDS, aby občanom oznámila, kto zlyhal a ozrejmila, ako chce vzniknutú situáciu vyriešiť.

Podpredseda KDH Igor Janckulík ešte v máji upozornil, že NDS nedoriešila zohľadnenie inflácie a valorizácie pre stavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná. Podľa jeho vtedajších slov zhotoviteľ v zmysle zmluvy o dielo pracuje v cenách z roku 2018, čo je v súčasnej situácii pri vývoji cien materiálov a prác neudržateľné. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo stavebné práce nepostupujú podľa plánu a stavba nebude odovzdaná motoristom do užívania v plánovanom termíne 2023.

,,NDS sa voči mojim slovám ohradila a žiadala ospravedlnenie, že som upozornili na to, že dostavba dôležitých úsekov ciest je ohrozená z dôvodu nezohľadňovania valorizácie a inflácie stavebných materiálov a prác k súčasným cenám. Neteší ma, že som mal pravdu, no občania Slovenska si zaslúžia poznať pravdu,“ vysvetľuje podpredseda KDH Igor Jankculík.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*