Odmietame priame útoky na novinárov RTVS a vyzývame politikov konať podľa zákona

KDH vyzýva podpredsedu NR SR Ľuboša Blahu, aby v prípade nespokojnosti s vysielaním verejnoprávnej televízie konal v intenciách zákonov a prestal s hrubými verbálnymi útokmi na novinárov RTVS. KDH reaguje na útoky podpredsedu parlamentu Blahu, ktorý sa zaraďuje do šíku k Andrejovi Dankovi, mocensky ovplyvňovať obsah i zloženie vedenia RTVS.

,,Odmietame priame útoky politikov na novinárov štýlom, ako to robí podpredseda Ľuboš Blaha. Jeho osobné nenávistné statusy navyše šíri na sociálnych sieťach aj jeho domovská strana Smer. Existujú predsa oficiálne postupy a inštitúcie, ako sú Rada RTVS či Rada pre mediálne služby, kde sa môže ktokoľvek v prípade nespokojnosti s vysielaním obrátiť so svojou sťažnosťou. A nazývať pracovníkov RTVS, nech už je k nim človek akokoľvek kritický, „mediálnym hnojom“, je v slušnej spoločnosti neprípustné,“ reaguje poslanec KDH a člen kultúrneho výboru Jozef HAJKO.

KDH upozorňuje, že je nevyhnutné vytvoriť priestor diskutovať o názorovej vyváženosti vysielania RTVS a o spôsoboch, ako ju čo najefektívnejšie dosiahnuť. ,,Nič nie je ideálne, najmä v spoločnosti, ktorá je názorovo tak extrémne polarizovaná. Novinári však za žiadnych okolnosti nemôžu byť živým terčom politikov, ktorí sa nenávistným konaním môžu stať vzorom pre svojich voličov. Obzvlášť to platí v prípade, ak takéto nenávistné útoky zaznievajú zo strany podpredsedu parlamentu,“ dopĺňa HAJKO.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*