Podnet KDH oslobodiť diaľničné úseky od úhrady, ktorý si osvojil rezort dopravy, smeruje do praxe

Ministerstvo dopravy zapracovalo v medzirezortnom pripomienkovom konaní návrh poslanca KDH Františka Majerského pridať diaľničný úsek Poprad Západ do zoznamu úsekov oslobodených od úhrady. KDH víta, že vyhláška, ktorá umožní oslobodiť vybrané úseky diaľnic od úhrady diaľničnej známky je takmer hotová a návrh KDH, kvôli ktorému pred časom oslovili poslanci KDH František Majerský a predseda KDH Milan Majerský ministra Ráža smeruje do praxe.

,,V Poprade sa pozabudlo na úsek Poprad Západ a som veľmi rád, že ministerstvo akceptovalo a zapracovalo moju pripomienku, čiže aj úseky Poprad Západ a Východ budú bez úhrady. Bude to veľké uľahčenie života pre Popradčanov, ale aj všetkých ľudí naprieč Slovenskom. Pridaním ďalších úsekov to bude viac ako 197 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest bez úhrady,“ vysvetľuje poslanec KDH František MAJERSKÝ.

Predseda KDH a župan Prešovského samosprávneho kraja Milan MAJERSKÝ vnímal túto potrebu už dlhodobo. ,,Toto opatrenie umožní zefektívniť plynulosť premávky v mestách a znížiť hluk. Čiže šetríme preťažené mestské časti, cesty a rovnako aj znižujeme negatívne dopady na životné prostredie. A samozrejme, výrazne to pomôže ľuďom dochádzať do práce či žiakom do školy.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*