Podporujeme, aby nedeľa bola dňom pracovného pokoja

KDH podporuje zatvorené obchody v nedeľu. Príklady zo susedného Rakúska a viacerých krajín Európy nám ukazujú, že to možné je. Pripomíname, že niektoré krajiny, ako napríklad Francúzsko, uplatňujú pri práci v nedeľu výhradu vo svedomí. Čiže práca v tento deň musí byť dobrovoľná. Vyhlásilo to Kresťanskodemokratické hnutie v súvislosti s preloženým návrhom skupiny poslancov v Národnej rade SR k voľnej nedeli.

,,Každý človek by mal mať nárok na dva voľné dni do týždňa. Práve nedeľa je dňom, počas ktorého by sme mali mať možnosť využiť čas strávený s rodinou a na regeneráciu. Pre veriacich je nedeľa zároveň jedinečným a nenahraditeľným časom pre vzťah s Bohom a cirkvou, do ktorej patria,” vysvetľuje podpredseda KDH Marián Čaučík. 

Kresťanskí demokrati navrhovali opakovane vo svojom programe nedeľu ako deň pracovného pokoja a opakovane ho aj predkladali v parlamente. ,,Zároveň si uvedomujeme, že plošný zákaz práce v nedeľu nie je možný a sú profesie, pri ktorých je práca nevyhnutná každý deň. Pri obchodoch to však možné je a preto podporujeme, aby bolo nedeľa dňom pracovného pokoja,” dodáva Čaučík. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*