Podvodníkov v zdravotníctve musíme zastaviť

KDH upozorňuje, že v slovenskom zdravotníctve sa stávajú prípady, keď sa niektoré osoby vydávajú za lekárov, no nie sú registrovaní v príslušnej komore. Kresťanskí demokrati navrhujú, aby si ľudia mohli overiť, či je oprávnená poskytovať zdravotnú starostlivosť. Poslanec KDH Peter Stachura v tejto súvislosti aj požiadal o stretnutie ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú. 

„Je neprípustné, aby ľudia na Slovensku v dobrej viere chodili k lekárovi, no v skutočnosti sa táto osoba za lekára len vydáva, nemá potrebnú odbornú kvalifikáciu alebo potrebnú registráciu v komore. Považujem to za hrubé zavádzanie ľudí a aj preto chceme zmeniť zákon. Rovnako som inicioval stretnutie s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou, aby Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou umožňoval ľuďom overiť, či ich lekár nie je podvodník,“ hovorí poslanec KDH a expert na zdravotníctvo Peter STACHURA.

Poslanec KDH a šéf zdravotníckych zachranárov František MAJERSKÝ upozorňuje, že slovenské zdravotníctvo urgentne potrebuje začať fungovať tak, ako sa na 21. storočie patrí. „Dnes si viete cez mobil objednanať jedlo, taxík, či kuriéra. Slovenskí pacienti si však stále ani v roku 2023 nedokážu overiť, či ich lekár má potrebnú registráciu a to musíme zmeniť,“ dodáva Majerský. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*