Poslanec Kotlár ohrozuje medzinárodnú spoluprácu v boji s pandémiami 

Poslanec SNS Peter Kotlár pri vyjednávaní zmluvy WHO Slovensku nepomáha, naopak znižuje reputáciu Slovenska v zahraničí a zahráva sa s ohňom. KDH upozorňuje, že strana SNS pri svojich tvrdeniach zavádza. Poslanec Kotlár totiž svojim konaním žiadnu zmluvu nezastavil, iba sa odložili rokovania na neskôr. 

“Nejde o žiadne zavádzanie diktatúry, ale o dohodu štátov, ako ešte viac spolupracovať pri boji s celosvetovými pandémiami. Malé krajiny ako Slovensko si s pandémiami nedokážu poradiť samé, sú odkázané na spoluprácu s inými krajinami. Konaním pána Kotlára hrozí Slovensku medzinárodná izolácia. Hrozí, že Slovensko bude odstrihnuté od informácií o celosvetových ochoreniach a nebezpečných patogénoch a možnostiach ich liečby. Tým pádom sa nebude vedieť pripraviť na prichádzajúce pandémie. Dôsledkom môže byť aj nedostatok liekov, vakcín a ochranných pomôcok, keďže nebudeme súčasťou spoločných nákupov a veľké krajiny ich vykúpia skôr a výrazne lacnejšie ako Slovensko, či ohrozenie možnosti čerpať prostriedky z fondov na boj proti šíreniu pandémie”,hovorí poslanec KDH a expert na zdravotníctvo Peter STACHURA. 

Podľa poslanca KDH Františka MAJERSKÉHO je nepochopiteľné, že kritika konania pána Kotlára neprichádza z odbornej obce. “Kde je vystúpenie napríklad Slovenskej lekárskej komory, alebo odborných spoločností v oblasti verejného zdravia, ktoré by rázne odmietli kroky splnomocnenca vlády, postavili sa na stranu odbornosti a medicíny založenej na dôkazoch? Pasivitou a tichom sa táto situácia sama nevyrieši. Nedozvedeli sme sa ani, či má vôbec pán Kotlár právomoc vyjednávať medzinárodné dohody v mene Slovenska” dodáva Majerský. 

KDH preto vyzýva ministerku zdravotníctva a Vládu SR, aby nedovolili poslancovi Kotlárovi zmariť dlho budovanú spoluprácu v oblasti verejného zdravia, lebo dôsledky môžu mať  v prípade ďalšej pandémie negatívny vplyv na život a zdravie našich občanov. Kresťanskí demokrati rovnako vyzývajú aj odbornú verejnosť, aby nebola ticho. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*