Postavme sa násiliu na ženách, hovorí poslankyňa NRSR za KDH Martina Holečková

Medzinárodný deň boja proti násiliu na ženách nám pripomína nutnosť zjednotiť sa v boji proti násiliu a zneužívaniu, ktoré postihuje jednu z troch žien na celom svete. Na Slovensku za posledných 6 rokov tvorili ženy dokonca až 86 percent obetí trestného činu týrania blízkej osoby a 90 percent obetí znásilnenia a sexuálneho násilia, za toto obdobie bolo 52 žien zavraždených ich partnerom. 

,,Spoločne by sme mali pracovať na vytvorení sveta, kde ženy nebudú žiť v strachu pred násilím, kde budú mať možnosť slobodne rozhodovať o svojom živote a kde bude nulová tolerancia voči akémukoľvek druhu násilia. Je kľúčové, aby sme pracovali na vytváraní bezpečných priestorov a podporovali obete násilia” hovorí poslankyňa NRSR Martina HOLEČKOVÁ. 

Medzinárodný deň boja proti násiliu na ženách podľa Holečkovej odzrkadľuje utrpenie, ktoré postihuje príliš veľa žien, a preto by nás mal motivovať k zmene tejto neprípustnej situácie. ,,Je až neuveriteľné, že viac ako 20 percent zo všetkých žien zažilo fyzické násilie a viac ako 7 percent sa ich stalo obeťou sexuálneho násilia. Tieto čísla len dokazujú, že násilie páchané na ženách nie je len abstraktny problém, ale nebezpečná realita v živote mnohých žien. Je kľúčové, aby sme sa neobracali od tejto temnej skutočnosti a aktívne pracovali na vytváraní bezpečných priestorov a podporovali obete násilia,” dodáva Holečková.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*