Potrebujeme dostať pacienta na prvé miesto, hovorí nový expert KDH pre zdravotníctvo Stachura

Slovenské zdravotníctvo potrebuje nastaviť spravodlivé a predvídateľné financovanie, jasný plán a konkrétne pravidlá, aby sa mohlo posunúť dopredu. Pacienti, ale ani zdravotníci nesmú doplácať na chaos v manažmente a financovaní slovenského zdravotníctva. Vyhlásil to nový expert KDH pre zdravotníctvo Peter Stachura na dnešnom brífingu.

,,Slovenské zdravotníctvo trpí na mnohé zlé nastavenia systému, ktoré nekladú dôraz na potreby pacienta. Na to, aby sme tento systém začali meniť k lepšiemu potrebujeme spravodlivé financovanie, zodpovedný manažment a vymožiteľnú kvalitu. Pacient musí byť na prvom mieste“ spresňuje Peter Stachura.

Predseda KDH Milan Majerský s novým expertom KDH pre zdravotníctvo Petrom Stachurom

Podľa neho sa vďaka tomu v slovenskom zdravotníctve už dlhodobo roztáča špirála dlhov, na ktorých sa v poslednom období dá výhodne zarobiť. „Dlhy v štátnych nemocniciach sa prehlbujú a zároveň politicky nominované manažmenty nemocníc sa neodhodlajú k nepopulárnym racionalizačným opatreniam. Namiesto kvalitného riadenia radšej živia nádej, že ich dlhy raz zaplatí štát.“

,,Kresťanskodemokratické hnutie posilňuje svoju odbornosť a ja som veľmi rád, že do tímu špecialistov na zdravotníctvo prichádza Peter Stachura, odborník na anestéziológiu a paliatívnu medicínu. Pán Stachura vyštudoval zdravotnícky manažment v Nemecku,  je to lekár s 18 – ročnými skúsenosťami z Nemecka a Rakúska, ktorý má jasnú víziu pre systematické zlepšovanie slovenského zdravotníctva v prospech pacientov, ale aj zdravotníkov na Slovensku,“  dodáva predseda KDH Milan Majerský.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*