Premiér sa zahráva s povesťou Slovenska, ak chce obísť prezidentku  pri vymenovaní šéfa SIS

Kresťanskodemokratické hnutie odmieta účelové konanie vládnej koalície v súvislosti so Slovenskou informačnou službou (SIS), v ktorom sa snaží nájsť vedľajšie cestičky ako dostať Pavla Gašpara na post riaditeľa SIS. Tak dôležitá inštitúcia má už teraz pokrivenú reputáciu na domácej, ale aj medzinárodnej úrovni a premiér Fico sa zahráva s demokratickými princípmi a vracia Slovensko do čias mečiarizmu. 

,,V KDH si nemyslíme, že obchádzanie pravidiel a hľadanie skratiek pre vymenovanie Pavla Gašpara pomáha SIS. Táto inštitúcia má mať riadne vedenie, ktoré menuje pani prezidentka je to jej kompetencia a hľadaním si nových cestičiek premiér Fico už vopred spochybňuje jej reputáciu na medzinárodnej úrovni,“ reaguje poslanec KDH František MAJERSKÝ. 

Kresťanskí demokrati od začiatku pochybujú o vhodnosti nominácie Pavla Gašpara za šéfa SIS. Z jeho životopisu hnutie nevie identifikovať, či má vôbec nejaké skúsenosti so spravodajskými službami a pochybuje, že bude akceptovaný medzinárodnou spravodajskou komunitou.

,,SIS potrebuje dôveryhodné a profesionálne vedenie, ktoré bude mať integritu a autoritu tak v rámci domácich bezpečnostných zložiek, ako aj v zahraničí, preto je nevyhnutné, aby nebola žiadna pochybnosť o dodržaní pravidiel pri vymenovaní riaditeľa služby a jeho kompetenciách,” dodáva člen vedenia a expert KDH na spravodlivosť Viliam Karas.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*