Presadili sme riešenie problému s medveďmi, ktorý dnes schválila NR SR

KDH víta prijatie novely k výskytu regulácie medveďov, o ktorom dnes hlasovali poslanci Národnej rady SR. Kresťanskí demokrati sa snažili presadiť riešenie problému cez vlastný návrh zákona s medveďmi, ktorý si neskôr osvojila vláda a jeho cieľom bolo čo najviac chrániť život, zdravie a majetok ľudí na Slovensku. Vyhlásilo to Kresťanskodemokratické hnutie.

,,V KDH sme presvedčení, že túto situáciu treba riešiť, a preto sme pripravili návrh zákona, ktorý umožní riešiť problémových medveďov. Upozorňujeme, že zákon sa týka iba medveďov, ostatných veľkých šeliem, ako napríklad rysov, či vlkov sa tento zákon nedotýka,“  hovorí podpredseda KDH Marián ČAUČÍK.

Kresťanským demokratom ide o pomoc ľuďom a nerozlišujú to, kto má aké politické tričko, ale či daný zákon pomôže zlepšiť život ľudí na Slovensku, a to tento návrh podľa KDH pomôže.

,,Ľudia v regiónoch sa za posledné mesiace na pravidelnej báze stretávali s premnoženými medveďmi, ktoré ohrozovali ich zdravie a bezpečnosť, čo nie je normálne. Preto sme reagovali a parlament dnes schválil náš zákon o odstrele problémových medveďov. Viacerí politici mesiace sľubovali, že vyriešia tento problém, to sa však nestalo, preto sme prišli s naším riešením a sme radi, že ho dnes prijal parlament,“ dodáva líder KDH Milan MAJERSKÝ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*