Reakcia KDH na vládne návrhy k drahým energiám

Ekonomický expert a člen vedenia KDH Jozef Hajko: 

„Vláda dnes ukázala, ako sa to nerobí. Kríza s drahými energiami zo dňa na deň dramaticky silnie, ale ani po dnešnom rokovaní vlády nevieme, s akou konkrétnou pomocou majú počítať domácnosti, nemocnice, školy, samosprávy či firmy. Stále netušíme, aké budú ceny od budúceho roka a nevidíme ani len jednoznačný krízový plán, aký by mal byť v takejto vážnej situácii základom pre akékoľvek ďalšie kroky.

Vieme iba, že ceny elektriny a plynu v situácii núdzového stavu sa majú určovať vládnym nariadením – za podmienky, že sa schvália navrhované zákony v rozhádanom parlamente.

Mrzí nás, že vláda je tvrdohlavá a nenechá sa inšpirovať aspoň niektorými radami odborníkov – napríklad aj z dielne KDH. Už dávno mal byť známy krízový plán na dodávanie energií, prijatý zákon o energetickej chudobe či znížená spotreba zemného plynu masívnou, nie symbolickou podporou zatepľovania domov. Dúfame, že všeobecné nič nehovoriace reči nahradia veľmi rýchlo konkrétne adresné opatrenia. Na nič iné už nezostal čas, ktorý vláda, žiaľ, v lete premárnila.“

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*