Reakcia predsedu KDH na stanovisko Úradu vlády v súvislosti s dnešným rokovaním vlády na Orave a o nepozvaní starostov KDH: 

Milan Majerský, predseda KDH:

,,Úrad vlády SR v stanovisku potvrdil, že v prípade výjazdového rokovania vlády na Orave je jeho cieľom rozvoj okresov Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín. A to chce vláda dosiahnuť bez diskusie so starostami a primátormi, ktorí najlepšie poznajú problémy svojich samospráv? 

Ak pôsobí na Orave 39 nezávislých starostov, 16 starostov za KDH, 5 starostov za SMER, 1 starosta za HLAS-SD a 1 starosta za SNS a z tohto počtu boli na rokovanie vlády na Orave pozvaní 2 starostovia a jeden primátor za SMER z 5-tich možných predstaviteľov, je takýto postup vyvážený a spravodlivý? Vláda pozvala jedného starostu KDH zo 16-tich, pričom nebol pozvaný žiadny starosta KDH z okresov Dolný Kubín a Námestovo.

Teda argument, ktorým sa vláda oháňa, aby každý akceptoval výsledky akýchkoľvek demokratických volieb hádže práve ona do koša. 

Ľudia si zaslúžia, aby pri rozhodovaní o dôležitých veciach, ktoré sa ich bezprostredne týkajú, boli prítomní nimi zvolení zástupcovia v regiónoch. Veríme, že v budúcnosti bude vláda pristupovať k podobným stretnutiam spravodlivejšie a bude pozývať zástupcov všetkých politických strán, aby sa zabezpečila transparentnosť a inkluzívnosť v rozhodovacích procesoch.“

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*