Rušenie pobočiek namiesto vylepšovania služieb Pošty je absurdné

Slovenská pošta podľa KDH čelí neprimeranej kritike ministra dopravy Andreja Doležala. Rezort dopravy chce rušiť pobočky a služby napriek tomu, že pošta má vybudovanú bezkonkurenčnú poštovú sieť, ktorá namiesto krátenia potrebuje skôr nový impulz.

,,Tieto kroky spôsobia pokles dostupnosti a kvality služieb predovšetkým v dotknutých dedinách či mestách najmä pre dôchodcov,“
hovorí podpredseda KDH Igor Janckulík. Kritizovať Slovenskú poštu po takmer roku šéfovania v rezorte, a pritom sa nesnažiť využiť potenciál už vytvorenej poštovej siete a rozšíriť portfólio služieb je podľa neho nezmysel.Igor Janckulík – podpredseda KDH

,,Ministerstvo by malo podporiť rozvoj e-Governmentu, čiže sprístupnenie služieb štátu občanom prostredníctvom pobočkovej siete a nie ju rušiť. Práve to je kľúčová podpora, ktorú môžu využiť všetci obyvatelia,“ dodáva Janckulík.

Pošta hospodári za rok 2020 so stratou 16 miliónov eur, a to bez odškodnenia straty poklesu zásielok v čase pandémie, počas ktorej poskytuje služby nepretržite ako súčasť kritickej infraštruktúry.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*