S rozčarovaním sledujeme ďalšie monumentálne zlyhanie ministerky Dolinkovej 

Ministerka zdravotníctva Z. Dolinková má na krku ďalšie závažné zlyhanie. Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny v Košiciach sa muselo obrátiť na pomoc verejnosti a spustili finančnú zbierku na výmenu okien, či rekonštrukciu priestorov. ,,Ministerka opäť závažne zlyhala. Je nehorázne, že mamičky s deťmi musia byť ošetrované v takýchto dezolátnych podmienkach. Vyzývame ministerku, aby konečne začala pracovať a napravila situáciu,“ hovorí poslanec KDH a záchranár František Majerský a zároveň informuje, že Detská fakultná nemocnica v Košiciach má vypracovaný projekt na prístavbu nemocnice, ministerstvo však zjavne na ich potreby nereaguje.

,,Cítim frustráciu a hnev, keď si pomyslím, že ministerka Dolinková to nechala zájsť až takto ďaleko. Je nepredstaviteľné, že oddelenie, ktoré lieči tých najzraniteľnejších, musí zbierať peniaze od verejnosti, aby im nevypadávali okná. A pritom majú pripravený projekt rekonštrukcie, ktorý stačí už iba podpísať,“ hovorí F. Majerský.

Podobne to vidí aj poslanec NR SR Peter Stachura. ,,Je hanebné, že nemocnica je odkázaná na pomoc verejnosti. Ministerka Dolinková má zodpovednosť za to, aby systém podpory nemocníc bol zmysluplný, nemôže sa stávať, že na jednej strane chceme postaviť luxusné nemocnice s jednolôžkovými izbami a nadštandardným vybavením, ktoré nie sú bežné ani v bohatších krajinách a na druhej strane tu máme oddelenia v havarijnom stave, ktoré si nikto nevšíma“ hovorí Stachura. 

Poslanci KDH vyzývajú ministerku Dolinkovú, aby bezodkladne schválila projekt obnovy košickej detskej nemocnice a zastavila túto bizarnú situáciu. Tím oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny diagnostikuje a lieči najzávažnejšie stavy a ochorenia pacientov novorodeneckého veku z Košického a Prešovského kraja, dopĺňajú F. Majerský a P. Stachura na záver.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*