Stanovisko k povinnému očkovaniu a lockdownu pre všetkých

Predseda KDH Milan Majerský sa vyjadril k otázke povinného očkovania a zavedenia lockdownu pre všetkých:

POVINNÉ OČKOVANIE SENIOROV: 

Minulý týždeň som sa nechal tretíkrát zaočkovať pred kamerami, aby som aj osobne motivoval ľudí k očkovaniu. V Prešovskom kraji dlhodobo robíme všetko pre čo najvyššiu zaočkovanosť, vrátane výjazdových očkovacích jednotiek, očkovania bez registrácie, v nákupných centrách, očkovali sme takpovediac aj „na ulici“. Maximálne nasadenie sa prejavuje aj rastúcim záujmom o očkovanie v ostatných dňoch. Treba v tom vytrvať a pozitívne povzbudzovať ľudí k očkovaniu. 

Nariadiť očkovanie príkazom ako povinné môže v súčasnej napätej situácii ešte viac rozdeliť spoločnosť a priniesť nežiadaný masový odpor. Seniorov je treba správne informovať a prakticky im pomôcť tak, aby bol pre nich proces súvisiaci s očkovaním čo najjednoduchší a najzrozumiteľnejší. 


LOCKDOWN PRE VŠETKÝCH:

Zdravotníctvo kolabuje a zodpovednosť máme za ochranu života všetkých – očkovaných aj neočkovaných obyvateľov, pacientov covidu i bielej medicíny, mladých i starších. Aby sme ochránili zdravotníctvo, podporujem 20-dňové obmedzenie pohybu pre všetkých – tzv. lockdown s výnimkou kritickej infraštruktúry, ale s okamžitou a zásadnou finančnou kompenzáciou zasiahnutým zamestnávateľom, živnostníkom a zamestnancom. Finančná pomoc musí byť spravodlivá voči všetkým a nesmie sa stať, že menší podnikatelia a živnostníci by boli znevýhodňovaní oproti veľkým zamestnávateľom. Ak na Vianoce nechceme zažiť humanitárnu krízu, potrebujeme čím skôr prijať rozhodné opatrenie, ktoré jej predíde. 

Zároveň chcem apelovať na koaličných i opozičných lídrov, aby zvlášť v otázke pandémie volili zodpovednosť, snahu o jednotu a boli príkladom súdržnosti namiesto podnecovania nenávisti a živenia napätia. Ak má národ prekonať toto ťažké obdobie, potrebuje sa spojiť, k čomu vedia politici prispieť výraznou mierou. 

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

KDH povedie aj ďalšie dva roky Milan Majerský

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia bude aj počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostávajú Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický, súčasťou predsedníctva KDH

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.