Stanovisko k povinnému očkovaniu a lockdownu pre všetkých

Predseda KDH Milan Majerský sa vyjadril k otázke povinného očkovania a zavedenia lockdownu pre všetkých:

POVINNÉ OČKOVANIE SENIOROV: 

Minulý týždeň som sa nechal tretíkrát zaočkovať pred kamerami, aby som aj osobne motivoval ľudí k očkovaniu. V Prešovskom kraji dlhodobo robíme všetko pre čo najvyššiu zaočkovanosť, vrátane výjazdových očkovacích jednotiek, očkovania bez registrácie, v nákupných centrách, očkovali sme takpovediac aj „na ulici“. Maximálne nasadenie sa prejavuje aj rastúcim záujmom o očkovanie v ostatných dňoch. Treba v tom vytrvať a pozitívne povzbudzovať ľudí k očkovaniu. 

Nariadiť očkovanie príkazom ako povinné môže v súčasnej napätej situácii ešte viac rozdeliť spoločnosť a priniesť nežiadaný masový odpor. Seniorov je treba správne informovať a prakticky im pomôcť tak, aby bol pre nich proces súvisiaci s očkovaním čo najjednoduchší a najzrozumiteľnejší. 


LOCKDOWN PRE VŠETKÝCH:

Zdravotníctvo kolabuje a zodpovednosť máme za ochranu života všetkých – očkovaných aj neočkovaných obyvateľov, pacientov covidu i bielej medicíny, mladých i starších. Aby sme ochránili zdravotníctvo, podporujem 20-dňové obmedzenie pohybu pre všetkých – tzv. lockdown s výnimkou kritickej infraštruktúry, ale s okamžitou a zásadnou finančnou kompenzáciou zasiahnutým zamestnávateľom, živnostníkom a zamestnancom. Finančná pomoc musí byť spravodlivá voči všetkým a nesmie sa stať, že menší podnikatelia a živnostníci by boli znevýhodňovaní oproti veľkým zamestnávateľom. Ak na Vianoce nechceme zažiť humanitárnu krízu, potrebujeme čím skôr prijať rozhodné opatrenie, ktoré jej predíde. 

Zároveň chcem apelovať na koaličných i opozičných lídrov, aby zvlášť v otázke pandémie volili zodpovednosť, snahu o jednotu a boli príkladom súdržnosti namiesto podnecovania nenávisti a živenia napätia. Ak má národ prekonať toto ťažké obdobie, potrebuje sa spojiť, k čomu vedia politici prispieť výraznou mierou. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*