Stanovisko KDH k vyjadreniam Jána Čarnogurského k vojne na Ukrajine

Ján Čarnogurský bol predsedom Kresťanskodemokratického hnutia v rokoch 1990 – 2000. Od roku 2013 už nie je členom KDH, keď odišiel na vlastnú žiadosť, a nie je ani pravda, že by v hnutí zastával pozíciu čestného predsedu. 

Prosíme všetkých, aby sledovali oficiálne vyhlásenia vedenia KDH (k dispozícii napríklad na www.kdh.sk alebo na oficiálnej facebookovej stránke KDH) a nešírili dezinformácie o údajných stanoviskách hnutia, vrátane spájania s osobnými názormi bývalých členov KDH.

Od vyhlásení Jána Čarnogurského v súvislosti s vojnou Vladimira Putina na Ukrajine, ktoré sa nesprávne spájajú s dnešným postojom KDH, sa dištancujeme.

KDH naopak v plnom rozsahu odsudzuje priamy vojenský útok Ruskej federácie pod vedením Vladimira Putina na suverénny štát a nášho suseda – Ukrajinu ako hrubé a neospravedlniteľné porušenie medzinárodného práva. Ihneď po začatí útoku sme k tomu vydali jednoznačné stanovisko, ktorým sme nadviazali na dlhodobú komunikáciu hnutia k problematike. 

Stojíme pri ukrajinskom ľude a na strane mieru a veríme, že aj ruský ľud odmietne agresívnu politiku vlády prezidenta Putina. Teraz je kľúčová jednota Európskej únie, transatlantických partnerov a všetkých demokratických spojencov. To, nakoľko jednotne a principiálne v týchto chvíľach reagujeme, bude definovať, v akom svete budeme žiť.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Reakcia KDH na návrh pomoci pre páry

KDH vníma návrh úpravy pre páry, ktoré zdieľajú jednu domácnosť z dielne ministra Karasa ako dobrý východiskový bod reflektujúci práve konkrétne vznesené požiadavky. Sám minister

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.