Stav bezpečnosti SR je extrémne vážny, ale zodpovedná je aj bývalá vláda

Bezprecedentný stav v bezpečnostných zložkách, polícii a prokuratúre presahuje možností riešenia zo strany aktérov či ministerstva vnútra a bezpečnosť krajiny treba riešiť na najvyššej úrovni. Preto vítame zvolanie bezpečnostnej rady. Odmietame však cynizmus predstaviteľov bývalej vlády, ktorí sa zbavujú zodpovednosti za súčasný stav. Za dnešnú situáciu je zodpovedná tak táto, ako aj predošlá vláda Smeru. Uviedlo to Kresťanskodemokratické hnutie.

Jednoznačne musíme zamedziť nefunkčnosti bezpečnostných zložiek krajiny, ďalšie neriešenie stavu tiež zvyšuje riziko tragédie. Situáciu treba okamžite dostať pod kontrolu a zabezpečiť poriadok, právo a bezpečnosť. Avšak v časoch, keď právny štát zažíva ďalšiu kritickú skúšku, je nehanebné počúvať tých, na ktorých visí tieň podozrenia z nehorázneho zneužívania moci, že oni zabezpečia poriadok ako náhrada za túto vládu. Alternatíva existuje, ale bývalý kabinet ňou určite nie je,“ reaguje predseda KDH Milan Majerský.

Bývalí lídri štátu asi počítajú s krátkou pamäťou národa. Ale počúvať o tom, že za predošlej vlády to bolo bezchybné, je silná káva aj pre zabúdavého voliča. Tí, čo krajinu priviedli do neakceptovateľného stavu, nemajú právo dávať akékoľvek súdy, ale skôr v tichosti zostať v kúte,“ zdôrazňuje Majerský.

Líder kresťanských demokratov verí, že bezpečnostná rada štátu zabezpečí zákonný poriadok a bezpečnosť. „Vidíme, kam to až môže zájsť, ak politici majú pokušenie zasahovať do práce orgánov činných v trestnom konaní. Očista je boľavá, neprehľadná a extrémne náročná, ale bez nej je lepšia budúcnosť Slovenska nemožná,“ uzavrel predseda KDH.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*