Verejná výzva Vláde SR, odmietnite zákaz spaľovacích motorov

Kresťanskodemokratické hnutie vyzýva dočasne poverenú  Vládu SR, aby odmietla  a zastavila plán Európskej únie (EÚ) ukončiť výrobu áut so spaľovacími motormi v roku 2035. Tento krok bude mať negatívne dôsledky pre Slovensko a jej obyvateľov, preto KDH vyzýva aj občanov – Pridajte sa k našej výzve aj vy.

Signatármi oficiálnej výzvy za Predsedníctvo KDH sú ekonomický expert KDH Jozef Hajko a podpredsedovia hnutia Igor Janckulík, Tomáš Merašický.

,,Namiesto toho, aby sme zakazovali predaj áut so spaľovacími motormi, by sme mali podporovať investície do nových technológií a vývoj alternatívnych palív. Vláda by mala podporovať prechod na ekologické a udržateľné technológie,“ vysvetľuje ekonomický expert KDH Jozef Hajko.

,,Slovensko je bytostne závislé od výroby automobilov, ktorá pokrýva takmer polovicu našej priemyselnej produkcie. Ak by tento zákaz Vláda SR podporila, znamenalo by to hospodársku sabotáž Slovenska,“ upozorňuje podpredseda KDH Igor Janckulík.

,,Každý, kto nesúhlasí so zákazom výroby spaľovacích motorov sa môže pridať k našej výzve, ktorú nájde na webovej stránke KDH a bojovať s nami za desiatky tisíc miest občanov, ktoré sa viažu na automobilový priemysel a malo by to vážny dopad na našu ekonomiku,“ dodáva podpredseda KDH Tomáš Merašický.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*