Vítame rozhodnutie neudeliť akreditáciu ľuďom z Čistého dňa, ktorí kryli zneužívanie detí

KDH víta rozhodnutie ministerstva práce neudeliť akreditáciu na nové zariadenie Petrovi Tománkovi z Čistého dňa, ktorý kryl zneužívanie detí. Upozorňujú tiež na to, že ide neprávoplatné rozhodnutie. KDH bolo prvou politickou stranou, ktorá poukázala na možnosť udelenia akreditácie manželom Tománkovcov, ktorí sú známi blízkym vzťahom aj s ministrom práce Erikom Tomášom. 

,,Náš tlak mal zmysel. Na môj podnet sme spolu s opozičnými kolegami už v januári zvolali mimoriadny sociálny výbor a vyzvali ministra, aby akreditácia tomuto zariadeniu nebola udelená. Je neuveriteľné, že ľudia, ktorých súd usvedčil z toho, že kryli zneužívanie detí v zariadení Čistý deň, majú na Slovensku tú drzosť žiadať o akreditáciu na nové resocializačné zariadenie. Áno, zmenili názov, ale obsah a obsadenie je to isté,“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková. 

Holečková tiež pripomína blízky vzťah manželov Tománkovcov a ministra práce Erika Tomáša. ,,Bol to Erik Tomáš, ktorý manželom Tománkovcom radil, ako komunikovať zneužívanie detí po vypuknutí kauzy Čistý deň. Chcem veriť, že aj po prípadnom odvolaní preváži záujem ľudí, ktorí potrebujú pomoc a nie osobné väzby Tománkovcov,“ dodáva Holečková.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*