Vláda by mala pomáhať adresne všetkým, ktorí to potrebujú

KDH upozorňuje na to, že na Slovensku žije takmer milión ľudí, ktorí sa nachádzajú v pásme chudoby a viac ako 21 percent z celkového počtu domácností má príjem do 500 eur mesačne a polovica do 700 eur mesačne. Kresťanskí demokrati vyzývajú vládu, aby namiesto ohlasovanej  plošnej podpory 300 eur všetkým dôchodcom aj tým, ktorí na to nie sú odkázaní, pomáhala adresne osobám, ktoré to potrebujú.

,,Takmer každé šieste dieťa žije v domácnosti s príjmom pod hranicou chudoby a až polovica jednorodičovských domácností je ohrozených prepadom do chudoby, teda takmer 180 tisíc jednorodičovských domácností a vyše 270 tisíc detí. Prečo vláda zabúda na rodiny s deťmi a samoživiteľov? Prečo nemôžu aj tieto skupiny v ohrození dostať pomoc? Žeby preto, lebo nie sú voličmi Smeru a Hlasu?” Pýta sa predsedníčka poslaneckého klubu KDH a členka Výboru NR SR pre sociálne záležitosti Martina HOLEČKOVÁ.

Poslanec KDH a expert hnutia na ekonomiku Jozef HAJKO varuje pred gréckou cestou a upozorňuje, že dôchodcom treba pomáhať kontinuálne a efektívne, nie len na konci roka. ,,Vládni politici si robia z dôchodcov rukojemníkov, aby im pred Vianocami bozkávali ruku za to, že si na nich vláda spomenula. Naši dôchodcovia si zaslúžia 12 mesačných dôchodkov, ktoré budú pravidelne zvyšované, tak aby to uniesli verejné financie,” dodáva HAJKO.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*