Vyhlásenie KDH k vysloveniu nedôvery Vláde SR

KDH berie výsledok hlasovania o nedôvere vláde ako vyústenie dlhodobej politickej nestability na Slovensku a prirodzené vyvrcholenie dlhodobého trápenia sa vlády. Vzniknutá situácia nie je len o hlasovaní v parlamente, ale tiež o nezodpovednom hazardovaní vlády s dôverou občanov.

Vyzývame prezidentku a parlamentné strany na čo najrýchlejšie rokovanie o ďalšom postupe, ktorý ukončí chaos spôsobený dnešným hlasovaním. KDH je pripravené pomôcť Slovensku za každých okolností a je okamžite pripravené zabojovať o dôveru voličov v predčasných voľbách. Slovensko potrebuje lídrov, ktorí berú politiku ako službu a nakladajú s dôverou občanov zodpovedne. Smutné je, že ani po 30 rokoch existencie vlastného štátu sme nedokázali vytvoriť puto dôvery medzi politikmi a občanmi a mať vládu, ktorá zodpovedne vedie našu krajinu.

Vládna kríza nás neteší, lebo ešte viac zneisťuje a frustruje ľudí. Ukázalo sa, že vyhrať voľby prostredníctvom lacného politického marketingu nestačí. Rýchle a zázračné riešenia vážnych problémov neexistujú. Príliš veľká moc v rukách pár jednotlivcov v kombinácii so sebastrednosťou, neodbornosťou a neschopnosťou vyjednávať prináša jednu vládnu krízu za druhou.

Žiadame parlamentné strany, aby sa urýchlene dohodli na prijatí rozpočtu, pretože ľudia potrebujú, aby im bola doručená pomoc. Slovensko potrebuje stabilitu, jasné kroky a dialóg naprieč politickým spektrom. Nemôžeme si dovoliť ďalšie mesiace neistoty, chaosu a hádok v parlamente. KDH vždy predstavovalo ostrov stability, odbornosti a overených hodnôt so zameraním na službu ľuďom. V tejto kritickej chvíli to naša krajina veľmi potrebuje. Slovensko nemôže stratiť nádej.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*