Výzva ministrovi dopravy

KDH vyzýva ministra dopravy Andreja Doležala, aby vysvetlil medializované informácie o zmluvách za 2 milióny eur pre firmu Betamont, kde v minulosti ako konateľka figurovala jeho švagriná. Pokiaľ tieto informácie nedokáže dôveryhodne objasniť, Kresťanskodemokratické hnutie očakáva vyvodenie politickej zodpovednosti.

,,Minister dopravy musí bezodkladne vysvetliť informácie o prepojení svojej rodiny na firmu, ktorá získala zákazku za milióny eur bez verejnej súťaže. Zaujímalo by ma tiež, kde je momentálne hnutie OĽaNO a jeho predstavitelia, ktorí sľubovali zatočiť s korupciou a ukončiť rodinkárstvo,” upozorňuje podpredseda KDH Igor Janckulík.

V uvedenej kauze firma Betamont podľa informácií z médií získala za jeden deň tri zmluvy v celkovej výške 2 milióny eur. A to všetko bez súťaže, priamym zadaním. Do roku 2020 pôsobila ako konateľka vo firme Betamont švagriná ministra Doležala. Od minulého roka však pôsobí ako konateľka vo firme E.X.A.T. PLUS, ktorá je jedným zo spoločníkov Betamontu. Spoločníkom E.X.A.T. PLUS je akciovka AZC, v ktorej Doležalová pôsobí tiež od vlaňajška ako členka predstavenstva.

O Betamonte písala v minulosti aj Nadácia Zastavme korupciu – tá poukázala na nákup predražených rádiostaníc, ktoré obstarala Železničná spoločnosť Slovensko. Nejde teda o prvú kauzu, ktorú musí minister Doležal v súvislosti s touto firmou vysvetľovať.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*