Vyzývame premiéra, aby nepokračoval v rozklade fungujúcich inštitúcií, ku ktorým ÚS nepochybne patrí

KDH nesúhlasí s vyhláseniami premiéra Fica, ktorému neprináleží kádrovať predsedu Ústavného súdu (ÚS) a ani ho odvolávať, či vyzývať k demisii. Kresťanskí demokrati reagujú na dnešné vyhlásenia predsedu vlády Roberta Fica na rozhodnutie ÚS o pozastavení účinnosti časti novely trestných kódexov a vyzývajú ho, aby nepokračoval v rozklade fungujúcich inštitúcií, ku ktorým nepochybne ÚS patrí.

,,Predpokladom fungovania štátu je to, aby každý verejný funkcionár poznal svoje miesto v systéme a konal v jeho stanovených limitoch. Ak chce premiér Fico prekryť vyhláseniami k ÚS zlyhanie svojej vlády pri reforme trestnej politiky štátu, tak by si mal vybrať inú tému a nie pokračovať v rozklade fungujúcich inštitúcií, medzi ktoré nepochybne patrí aj ÚS,“  hovorí člen vedenia a expert KDH na spravodlivosť Viliam KARAS.

Líder kresťanských demokratov Milan Majerský dodáva, že KDH víta informáciu, že novela Trestného zákona spolu s rozhodnutím ÚS budú zverejnené v zbierke zákonov pred 15. marcom tak, aby nedošlo k ignorovaniu Ústavy SR a ústavnej kríze.

,,Činnosť ÚS je dôkazom toho, že Slovenská republika je ešte stále právny štát, kde funguje právny systém a kde svojvôľa nemá miesto. Kabinet Roberta Fica si mal priznať chybu a uvedomiť si anomálie novely Trestného zákona, na ktoré sme v opozícii od začiatku upozorňovali. Novela sa mala prijímať po širokej odbornej diskusii pre zvýšenie bezpečnosti všetkých ľudí na Slovensku a nie za účelom zabezpečiť pre pár vyvolených bezpečnosť a beztrestnosť,“ uzatvára predseda KDH.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*