Vyzývame vládu, aby upravila druhý pilier a vrátila občanom ich peniaze

KDH vyzýva vládu, aby zmenila plán okresať príspevky do druhého dôchodkového piliera a postupovala podľa pravidla, keď sa mal odvod postupne zvyšovať až do roku 2027 na úroveň 6 percent. Kresťanskí demokrati týmto reagujú aj na prieskum agentúry AKO, podľa ktorého viac ako 60 percent občanov nesúhlasí s okresaním druhého piliera. 

,,Robert Fico tento krok spravil už v roku 2013 a vždy keď potrebuje peniaze na svoje populistické opatrenia, tak ich zoberie z druhého piliera, lebo si myslí, že si to ľudia nevšimnú, keďže im ich neberie priamo z peňaženky. Realita je však taká, že vláda týmto krokom oberie občanov o desiatky tisíc eur a najviac sa to dotkne mladých ľudí. Takto si vláda váži mladých ľudí a vytvára im podmienky, aby chceli zostať pracovať a žiť na Slovensku?“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a expertka na sociálnu oblasť Martina HOLEČKOVÁ.

Podľa Holečkovej tiež ide o nebezpečný zásah do dôchodkového systému, ktorý bude mať negatívny dosah na celú krajinu. ,,Som prekvapená, že sa pod takýto krok podpisujú minister práce Erik Tomáš a prezidentský kandidát Peter Pellegrini, ktorí majú na jednej strane plno rečí o tom, ako im záleží na dôchodcoch a budúcnosti krajiny, no týmto krokom oberajú občanov o možnosť sporiť si na dôchodok a doslova zoberú ľuďom stovky eur z ich peňaženiek. Nám v KDH záleží na dôstojnej budúcnosti občanov, a preto budeme presadzovať, aby sa príspevky do druhého piliera zvyšovali podľa pôvodného plánu,“ dodáva Holečková. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*