Zjednocovanie konzervatívnych síl: KDH a SKS podpísali memorandum

V konzervatívnej časti politického spektra dochádza k zjednocovaniu síl. Na ceste do Kresťanskodemokratického hnutia je celý rad členov Slovenskej konzervatívnej strany (SKS), teda bývalej strany Sieť. Na spoločnom brífingu to avizovali lídri oboch strán Milan Majerský (KDH) a Ivan Zuzula (SKS), ktorí intenzívnu spoluprácu potvrdili memorandom.

Trieštenia už bolo dosť, jediná cesta pre našu krajinu v čase neistoty a napätia je hľadať prieniky a jednotu. V KDH sme o tom hlboko presvedčení, a preto začíname dôležitú cestu spolupráce a zjednocovania s tými, ktorí to cítia rovnako. Sme radi, že na ceste do KDH je celý rad aktívnych členov Slovenskej konzervatívnej strany, medzi ktorými sú viacerí starostovia i poslanci obecných a mestských zastupiteľstiev,“ oznámil Majerský.

KDH podľa neho s SKS spája vôľa pozdvihnúť konzervatívnu politiku a ľuďom ponúknuť alternatívu rozvahy a odbornosti. „O KDH je záujem a aj KDH má záujem urobiť všetko pre to, aby mal volič možnosť vybrať si takých zástupcov, ktorí do politiky prinášajú istotu a odborné riešenia,“ uviedol líder kresťanských demokratov.

Majerský vyjadril aj potešenie, že v rámci procesu sa do KDH vracajú aj mnohí bývalí členovia hnutia. „Tešíme sa, že sú na ceste domov,“ uviedol.

Predseda SKS Ivan Zuzula zdôraznil, že ich strana je pripravená prispieť zjednocovaniu konzervatívnych politických síl na Slovensku. „Za vhodné a stabilné prostredie, ktoré dokáže výrazne pomôcť jednote roztrieštených síl na Slovensku, považujeme Kresťanskodemokratické hnutie. KDH je tradičná politická strana, ktorá je presne tou potrebnou stranou rozvahy a stability do rozbúrených vôd dnešného politického chaosu,“ podčiarkol Zuzula.

Ako dodal, záujem celého radu členov SKS vstúpiť do KDH víta aj z dôvodu, že „nechceme pripustiť možný budúci prepad hlasov, ktoré voliči na Slovensku odovzdajú v prospech subjektov s konzervatívnymi názormi a postojmi“.

Lídri oboch strán verejne podpísali memorandum o podpore aktivít k vzájomnej trvalej spolupráci. Vnútrostranícke rokovania o ďalšom zbližovaní strán majú prebehnúť do konca leta.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*