Ak sa potvrdí ohrozenie čerpania zdrojov kvôli podpisu Dolinkovej, KDH je pripravené podporiť jej odvolanie

KDH podporí mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Dolinkovej, ak sa potvrdí ohrozenie čerpania 212 miliónov eur z Plánu obnovy, ktoré spôsobila ministerka podpisom dodatku k zmluve so spišskonovoveskou nemocnicou. KDH dlhodobo kritizuje jej pôsobenie v rezorte. 

,,V zdravotníctve je veľa neriešených problémov, nevidíme riešenia krízy v ambulantnom sektore, v ambulantnej pohotovostnej službe, pretrvávajú problémy s optimalizáciou nemocničnej siete, mešká  centralizácia riadenia nemocníc, ale aj rozhodnutie ohľadom národnej univerzitnej  nemocnice v Bratislave. Rovnako sú ohrozené investície do nemocníc z Plánu obnovy. Analyzujeme, či ich môže negatívne ovplyvniť podpis ministerky pod dodatkom zmluvy pre nemocnicu v Spišskej Novej Vsi,“ vysvetľuje poslanec KDH Peter STACHURA. 

KDH už vo februári vyzvalo premiéra Fica, aj ministerku Dolinkovú, aby zvolali okrúhly stôl so všetkými relevantnými politickými stranami a odborníkmi k výstavbe národnej koncovej univerzitnej nemocnice. ,,Doteraz sme nedostali žiadnu odpoveď. Vyzerá to tak, že zdravotníctvo zjavne nie je prioritou tejto vlády. KDH  akceptuje, že personálny problém na ministerstve zdravotníctva si má vyriešiť strana Hlas a premiér Robert Fico. Ak sa však potvrdí ohrozenie čerpania peňazí pre nemocnice z Plánu obnovy, je to podľa nášho názoru dôvod na odvolávanie ministerky v parlamente,“  dodávaposlanec KDH  František Majerský.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*