Blaha sa nikdy nemal stať podpredsedom NR SR

KDH odmieta, aby bola Národná rada SR (NR SR), ako najvyšší zákonodarný orgán, akokoľvek spájaná s osobou masového vraha. Navyše odstrániť vlajku Európskej únie je hrubá neúcta a čistá provokácia zo strany podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu, ktorý nikdy nemal obsadiť túto funkciu. Reagujú kresťanskí demokrati na kroky koalície, ktorá podržala Ľuboša Blahu v kresle podpredsedu NR SR a nedovolila otvoriť schôdzu parlamentu k jeho odvolaniu.  

,,Ľuboš Blaha svojím konaním potvrdil, že do kresla podpredsedu parlamentu nepatrí a nikdy sa ním stať nemal, pretože rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť.  Koalícia ani nedovolila diskutovať o tom, prečo je dôležité, aby Ľuboš Blaha nerobil hanbu nielen doma, ale aj v zahraničí,“ vysvetľuje predseda KDH Milan MAJERSKÝ.

Kresťanskí demokrati budú trvať na tom, aby sa Ľuboš Blaha verejne ospravedlnil, odstránil obraz Che Guevaru a vrátil tam obraz prezidentky. Zároveň bude hnutie trvať na vrátení vlajky EÚ. ,,Pokiaľ sa tak nestane, nevylučujeme pokračovať v predkladaní návrhov na odvolanie z postu podpredsedu NR SR,“  spresňuje šéfka poslaneckého klubu KDH Martina HOLEČKOVÁ.

Holečková dodáva, že Ľuboš Blaha už niekoľko rokov verejne prejavuje náklonnosť k nedemokratickým režimom, k režimom, ktoré Slovenskú republiku považujú za nepriateľskú krajinu, či k režimom, s ktorými sme sa pred viac ako 30 rokmi rozlúčili Nežnou revolúciou.

,,Aký by sme dali odkaz našim deťom a mládeži, ak by sme boli ochotní takéto pohŕdavé správanie akceptovať? Naozaj je toto to, čo chce nová vláda urobiť? Vrátiť Slovensko desiatky rokov do minulosti a nahrádzať portrét prezidentky Slovenskej republiky komunistickým masovým vrahom? Alebo nebodaj spochybňovať naše členstvo, či dokonca až vystúpiť z Európskej únie,“ pýta sa HOLEČKOVÁ.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*