KDH kritizuje pomery v Pošte: Výmena riaditeľa vzbudzuje vážne pochybnosti

Aktuálne dianie v Slovenskej pošte vzbudzuje sériu vážnych pochybností. Ak bol šéf pošty Martin Ľupták taký úspešný manažér, ako tvrdí koalícia, prečo ho vláda odvoláva? Ak bol však nepresvedčivý až natoľko, že musí odísť, prečo sa iba presúva na inú vrcholnú pozíciu? Vyhlásil to podpredseda KDH Igor Janckulík. Hnutie od rezortu dopravy žiada okamžité a jasné vysvetlenia.

Súčasný vývoj udalostí v Slovenskej pošte podľa KDH len dokazuje, že bola pre koalíciu na chvoste záujmu a vyše dva roky sa premrhali v rastúcej strate.  

Naozaj si ministerstvo dopravy myslí, že vymeniť šéfa takého strategického podniku, ako je Slovenská pošta, je holubník a nikto si nevšimne, že toto nie je košér? upozorňuje Janckulík s tým, že výmena šéfa pošty vzbudzuje viacero pochybností a deje sa v najmenej vhodnom čase.

Podľa KDH je nezodpovedné meniť manažment pred dokončovaním licencie na obdobie 10 rokov (od 1. januára 2023), ktorá má pre Slovenskú poštu rozhodujúci význam. Hnutie tiež zdôrazňuje, že sa navyše blíži kľúčová vianočná prevádzka a je absolútne nemanažérske, keď sa približne dva mesiace pred najdôležitejším obchodným obdobím roka mení generálny riaditeľ.

Kresťanskí demokrati považujú za zvláštne, že koalícia mení svojho nominanta Martina Ľuptáka (SaS), ktorého chválila za historickú reformu pošty. Je nehorázne hovoriť o odštartovaní historicky najväčšej reformy, keď pošta vykazuje hlboké straty a na rok 2022 nemá schválený ani ročný plán, čo je v akomkoľvek biznise ťažký amaterizmus,“ reaguje Janckulík. Od rezortu žiada, aby verejnosti bezodkladne predstavil, v čom táto „najväčšia reforma“ spočívala.

KDH kritizuje aj vyjadrenie strany Sme rodina, podľa ktorej je koniec Ľuptáka vo funkcii dôsledkom zmeny politickej reality. „Čo si pod tým máme predstaviť? Znamená to azda, že ide o obchodovanie s funkciami? A že záujem strany je nadradený nad záujmy občana?“, pýta sa Janckulík, podľa ktorého na celú situáciu doplatia zasa len bežní občania.

Od rezortu dopravy žiada KDH jasné vysvetlenia zvláštnych pohybov pri nomináciách v štátnych firmách, predstavenie údajnej najväčšej reformy, ako aj koncept riadenia pošty v súvislosti s kľúčovou licenciou na 10 rokov.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*