KDH odmieta účelové označovanie mimovládok za zahraničných agentov

KDH odmieta účelovú zmenu zákona z dielne SNS, po ktorej by sa niektoré mimovládne organizácie označovali za zahraničných agentov. Za organizáciu so zahraničnou podporou by sa museli označiť aj organizácie, ktoré by dostali peniaze od občanov z Českej republiky. Kresťanskí demokrati poukazujú aj na to, že týmto zákonom dostane minister vnútra právomoc aj zrušiť mimovládnu organizáciu. 

,,V posledných dňoch sa na mňa obracujú mimovládne organizácie, ktoré si s hrôzou prečítali návrh zákona z dielne SNS. Neviem, či si poslanci zo SNS uvedomujú, aká nezastupiteľná je činnosť mimovládnych organizácií, ktoré sa starajú napríklad o deti so zdravotným znevýhodnením, pomáhajú jednorodičovským domácnostiam alebo seniorom. Žiaľ, táto vládna koalícia namiesto toho, aby mimovládne organizácie ocenila za ich činnosť, tak im ešte hádže polená pod nohy,” hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a odborníčka na sociálnu oblasť Martina HOLEČKOVÁ.

Podpredseda KDH Marián ČAUČÍK, ktorý dlhé roky pracoval v neziskovom sektore poukazuje na to, že mimovládne organizácie v mnohých činnostiach suplujú štát. ,,Návrh poslancov SNS je viacmenej totožný s maďarským protimimovládkovým zákonom, v niečom je ešte prísnejší. Pritom Súdny dvor EÚ skonštatoval, že maďarský zákon bol v rozpore s európskym právom. Je to iniciatíva vopred odsúdená na neúspech a nerozumiem, prečo to Slovenská národná strana robí.“ dodáva Marián Čaučík.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*