KDH vyzýva na jednotu v solidarite a pripravuje konkrétnu pomoc

Predsedníctvo KDH na dnešnom mimoriadnom rokovaní vyzvalo všetkých občanov Slovenska na zjednotenie sa v solidarite s ľuďmi trpiacimi vojnovým konfliktom na Ukrajine. Vedenie hnutia je v kontakte s charitatívnymi organizáciami. Zástupcovia hnutia pôsobiaci v samospráve sa zároveň pripravujú na poskytovanie účinnej pomoci.

“Je čas aj v politickom priestore odložiť spory a zjednotiť sa v tom, čo je teraz najdôležitejšie – pomoc ľuďom ťažko skúšaným vojnou, ktorá zúri za našimi hranicami. Vyzývam všetkých politických predstaviteľov, aby pomohli k tejto jednote a pomohli Slovensku podať obetiam vojny účinnú pomoc,” uviedol predseda KDH Milan Majerský po mimoriadnom rokovaní predsedníctva hnutia.

Líder kresťanských demokratov tiež informoval, že starostovia a poslanci KDH v samospráve pripravujú všetko potrebné na pomoc vojnovým utečencom. Keďže mnohí z nich pôsobia na východe krajiny, budú medzi prvými, ktorí budú v priamom kontakte s utečencami.

“Máme informácie, že pôjde prevažne o ženy, deti a seniorov. Muži v produktívnom veku, aj tí, čo pracujú na Slovensku, dostali povolávací rozkaz a odchádzajú opačným smerom,” doplnil Majerský.

KDH vyzýva na úzku spoluprácu s vládou, aby pomoc bola účinná a dobre organizovaná. Podľa KDH nasledujúce mesiace budú skúškou našej solidarity, ale aj organizačnej pripravenosti a odhodlanosti. Od vlády očakáva racionálny a funkčný manažment humanitárnej pomoci.

Predstavitelia KDH už komunikovali s viacerými charitatívnymi organizáciami a hnutie pripravuje aktívne zapojenie svojich členov a sympatizantov do konkrétnej pomoci. Predsedníctvo KDH vyzýva svojich členov a sympatizantov, aby podporovali verejné zbierky overených charitatívnych organizácií – napríklad Slovenskej katolíckej charity či Úsmevu ako dar.

KDH je tiež v komunikácii so svojimi zahraničnými partnermi z rodiny Európskej ľudovej strany, s ktorými hľadá cesty na čo najúčinnejšiu synergiu pri poskytovaní pomoci.

“Kresťanskí demokrati boli a vždy budú vždy na strane práva, solidarity a pomoci. O tom, ako čo najúčinnejšie pomáhať, budeme hovoriť so zástupcami hnutia z celého Slovenska aj budúci týždeň na celoslovenskej Rade KDH vo Zvolene,” uzavrel predseda KDH Milan Majerský.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Reakcia KDH na návrh pomoci pre páry

KDH vníma návrh úpravy pre páry, ktoré zdieľajú jednu domácnosť z dielne ministra Karasa ako dobrý východiskový bod reflektujúci práve konkrétne vznesené požiadavky. Sám minister

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.