KDH vyzýva na jednotu v solidarite a pripravuje konkrétnu pomoc

Predsedníctvo KDH na dnešnom mimoriadnom rokovaní vyzvalo všetkých občanov Slovenska na zjednotenie sa v solidarite s ľuďmi trpiacimi vojnovým konfliktom na Ukrajine. Vedenie hnutia je v kontakte s charitatívnymi organizáciami. Zástupcovia hnutia pôsobiaci v samospráve sa zároveň pripravujú na poskytovanie účinnej pomoci.

“Je čas aj v politickom priestore odložiť spory a zjednotiť sa v tom, čo je teraz najdôležitejšie – pomoc ľuďom ťažko skúšaným vojnou, ktorá zúri za našimi hranicami. Vyzývam všetkých politických predstaviteľov, aby pomohli k tejto jednote a pomohli Slovensku podať obetiam vojny účinnú pomoc,” uviedol predseda KDH Milan Majerský po mimoriadnom rokovaní predsedníctva hnutia.

Líder kresťanských demokratov tiež informoval, že starostovia a poslanci KDH v samospráve pripravujú všetko potrebné na pomoc vojnovým utečencom. Keďže mnohí z nich pôsobia na východe krajiny, budú medzi prvými, ktorí budú v priamom kontakte s utečencami.

“Máme informácie, že pôjde prevažne o ženy, deti a seniorov. Muži v produktívnom veku, aj tí, čo pracujú na Slovensku, dostali povolávací rozkaz a odchádzajú opačným smerom,” doplnil Majerský.

KDH vyzýva na úzku spoluprácu s vládou, aby pomoc bola účinná a dobre organizovaná. Podľa KDH nasledujúce mesiace budú skúškou našej solidarity, ale aj organizačnej pripravenosti a odhodlanosti. Od vlády očakáva racionálny a funkčný manažment humanitárnej pomoci.

Predstavitelia KDH už komunikovali s viacerými charitatívnymi organizáciami a hnutie pripravuje aktívne zapojenie svojich členov a sympatizantov do konkrétnej pomoci. Predsedníctvo KDH vyzýva svojich členov a sympatizantov, aby podporovali verejné zbierky overených charitatívnych organizácií – napríklad Slovenskej katolíckej charity či Úsmevu ako dar.

KDH je tiež v komunikácii so svojimi zahraničnými partnermi z rodiny Európskej ľudovej strany, s ktorými hľadá cesty na čo najúčinnejšiu synergiu pri poskytovaní pomoci.

“Kresťanskí demokrati boli a vždy budú vždy na strane práva, solidarity a pomoci. O tom, ako čo najúčinnejšie pomáhať, budeme hovoriť so zástupcami hnutia z celého Slovenska aj budúci týždeň na celoslovenskej Rade KDH vo Zvolene,” uzavrel predseda KDH Milan Majerský.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*