KDH vyzýva poslancov NR SR, aby zmietli zo stola novelu o zdravotných poisťovniach z dielne SaS

PETER STACHURA, expert KDH na zdravotníctvo: 

,,V situácii, keď sa slovenské zdravotníctvo utápa v dlhoch a najväčšia univerzitná nemocnica je zatopená po jednej búrke, keď chýbajú peniaze na nové lieky a ľudia si musia stále viac priplácať za zdravotnú starostlivosť, je takýto návrh, cynický a neprijateľný. O to viac, že poslankyňa Bittó Cigániková je v problematike veľmi dobre zorientovaná a je si vedomá, že priamo lobuje za finančné prilepšenie niekoľkých súkromných spoločností, ktoré by v teoretickom prípade mohlo dosiahnuť výšku až 70 miiónov eur. 

Občania cítia neistotu a problémy v celom zdravotníctve. Preto nerozumieme snahe SaS, Hlasu a Smeru zdvojnásobiť povolenú výšku zisku zdravotných poisťovní.

KDH dôrazne žiada, aby bolo zachované percento odvodov, ktoré sú zdravotné poisťovne povinné vynaložiť na zdravotnú starostlivosť.  

Peniaze z verejného zdravotného poistenia majú slúžiť všetkým na pokrytie nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti, čo je zrejme v rozpore so záujmami, ktoré poslankyňa Bitto Cigániková, za asistencie strán hlásiacich sa k sociálnej demokracii, reprezentuje.”

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*