KDH vyzýva vládu pripojiť sa k členským štátom, ktoré navrhujú presunúť riadenie migrácie mimo Európu

KDH vyzýva vládu Roberta Fica, aby sa pripojila k skupine členských štátov Európskej únie (EÚ), ktoré presadzujú azylové procedúry. Ide o riešenie, ktoré by zabezpečilo riadenie migrácie mimo Európu a  je vyskúšané na základe spolupráce Talianska a Albánska z roku 2023 a už teraz vidíme, že prináša pozitívne výsledky vo výraznom znížení migračných vĺn.

,,Sme presvedčení, že je to správna odpoveď na migračný pakt, ktorý podľa nášho názoru nerieši problém s migráciou, len ho odďaľuje. Okrem toho je navrhnutý systém povinnej solidarity nastavený nespravodlivo. Nereflektuje totiž solidaritu, ktorú preukazujú krajiny vrátane Slovenska voči odídencom z Ukrajiny po vypuknutí vojny. Ak nenájdeme riešenie, ktoré bude spravodlivé a bude dávať členským štátom právnu istotu, s migračnou otázkou sa nikdy efektívne nevysporiadame,“ vysvetľuje europoslankyňa a líderka kandidátky KDH Miriam LEXMANN

Nový migračný pakt, ktorý prijal Európsky parlament (EP) v apríli, podľa KDH nerieši zásadné tlaky na vonkajších hraniciach Európskej únie (EÚ), pridáva administratívne bariéry a vytvára právnu neistotu.

,,Európska únia by mala omnoho menej energie vynakladať na presadzovanie prázdnych ideológií, ktoré sú navyše v rozpore s jej kultúrnymi východiskami. Namiesto toho treba sústrediť sily na riešenie skutočných problémov. Aj v prípade migrácie existujú rozumné riešenia, ktoré sú v súlade s právom, rešpektujú ľudskú dôstojnosť a najmä fungujú. Zároveň si myslíme, že v tejto téme by mohla a mala panovať aj základná zhoda naprieč politickým spektrom, keďže riadenie migrácie a ochrana vonkajších hraníc sú aj v našom národnom záujme,“ uzatvára podpredseda KDH Viliam Karas. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*