Koalícia sa správa pokrytecky a obete násilia ju nezaujímajú 

KDH kritizuje vládnu koalíciu, že hoci sa po celospoločenskom tlaku rozhodla vrátiť premlčacie doby za znásilnenie a vraždy na pôvodnú úroveň, tak ich obete násilia v skutočnosti vôbec netrápia. Kresťanskí demokrati tak reagujú na to, že vládna koalícia nepodporila v parlamente návrh KDH, ktorý mal za cieľ pomôcť obetiam domáceho násilia. 

,,Predložila som do parlamentu návrh zákona, ktorý mal pomôcť obetiam domáceho násilia, ktorý som pripravila v spolupráci s centrami pre obete násilia, ale aj vyšetrovateľmi týchto trestných činov. No keď poslanci a poslankyne vládnej koalície pri hlasovaní mohli dokázať ako im záleží na obetiach násilia, tak sa rozhodli tento zákon  nepodporiť,“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina HOLEČKOVÁ. 

Martina Holečková tvrdí, že koalícia sa takto opäť vysmiala všetkým obetiam násilia. ,,Ukázalo sa, že koalícia na téme násilia vôbec nezáleží a premlčacie doby vracajú na pôvodnú úroveň len preto, aby nepoškodili prezidentskú kampaň Petra Pellegriniho,“ dodáva Holečková.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*