Minister Tomáš nemôže udeliť akreditáciu ľuďom, ktorí sa podieľali na zneužívaní detí 

KDH žiada ministra Erika Tomáša, aby neudelil akreditáciu na nové resocializačné zariadenie, na ktoré podal žiadosť Peter Tománek, bývalý riaditeľ zariadenia Čistý deň, ktoré je známe kauzou zneužívania detí počas tretej vlády Roberta Fica. Kresťanskí demokrati, tiež budú požadovať zvolanie mimoriadneho výboru pre sociálne veci, na ktorom budú od ministra Tomáša žiadať jednoznačné stanovisko, ako sa postaví k udeleniu akreditácie. 

,,Zneužívanie detí v zariadení Čistý deň bolo jednou z najväčších káuz tretej vlády Roberta Fica. Okrem zneužívania detí sa táto kauza „preslávila“ aj prepojením na Mariana Kočnera a politické špičky Smeru. Manželia Tománkovci teraz o akreditáciu žiadajú opäť a chcem veriť, že minister Erik Tomáš neohrozí bezpečnosť našich detí tým, že by im akreditáciu udelil. Preto budeme žiadať zvolanie mimoriadneho výboru pre sociálne veci,“ hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a členka výboru pre sociálne veci Martina HOLEČKOVÁ. 

Poslankyňa KDH a členka výboru pre sociálne veci Andrea Turčanová apeluje na zodpovednosť ministra práce. ,,Minister Erik Tomáš musí povedať, či mu záleží na bezpečnosti detí, alebo mu ide len o pomoc ľuďom z pozadia Smeru a Hlasu. Na výbore preto budeme od ministra požadovať jasné stanovisko, ako sa postaví k udeleniu akreditácie,“ dodáva Turčanová. 

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*