Odmietame zmenu legislatívy, ktorou chce vláda odobrať právo samosprávam regulovať hazard  

KDH vyzýva kabinet Roberta Fica, aby si potichu nemenil pravidlá regulovania hazardu a nehádzal do koša vôľu desiatok tisíc ľudí, ktorí podpísali petície v boji proti nemu. Podľa medializovaných informácií chce totiž vláda v súlade s jej programovým vyhlásením novú legislatívu pre hazard docieliť tak, že sa mestám vezme kompetencia regulovať hazardné hry na ich území. Kresťanskí demokrati to zásadne odmietajú a bojujú spolu s 130 mestami a obcami na Slovensku, v ktorých už platí zákaz hazardu.

,,Namiesto pomoci závislým gamblerom a zvýšeniu regulácie najmä v online hazarde, si vláda vyberá vykorisťovanie ľudí v zúfalých situáciách. Vyzerá to tak, že závislý človek a jeho rodina sú pre vládu až na poslednom mieste, a to v KDH nebudeme akceptovať. Ak ide vláde o konsolidovanie verejných financií, tak to má robiť zodpovedne a v prospech občana a nie siahať ľuďom na druhý pilier alebo povoľovať hazard,“ upozorňuje líder KDH Milan MAJERSKÝ.

Kresťanskí demokrati zdôrazňujú, že podľa údajov Úradu pre reguláciu hazardných hier (URHH)  za rok 2023 štát ročne získal z hazardu cca 300 miliónov eur a obce odhadom 14 miliónov eur. Ide o obrovský nepomer, kde si štát necháva peniaze a mestám problémových hráčov a ich rodiny.  

Poslankyňa KDH Andrea TURČANOVÁ varuje, že ,,namiesto vyššej podpory URHH a navýšenia kapacít pre kontrolu online hazardu riešime opätovné otvorenie kamenných herní a kasín, o ktorých zatvorení občania už sami a zodpovedne rozhodli vo svojich mestách a obciach. Sú to práve miestni obyvatelia, ktorí tieto prevádzky poznajú, vnímajú ich negatívne a dopady gamblerstva pociťujú na vlastnej koži. Štát musí riešiť prísnu reguláciu, nie uvoľňovať už platné zákazy.“

Podľa KDH vláda musí myslieť aj na ľudí, ktorí prepadli závislostiam, na ich rodiny a blízkych. ,,Štát je tu na to, aby im podal pomocnú ruku a nie vytváral možnosti na prehlbovanie závislostí. Zo štátu sa, vďaka tejto iniciatíve a za účelom zisku, stáva díler so strieborným podnosom, ktorý s radosťou prinesie hazard do každej rodiny,“ uzatvára Turčanová.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*